Cēsu novada jauniešu saliedēšanās pasākums “Lauzt Robežas” nemainīgi jau trešo gadu divu dienu garumā aicināja visa novada jauniešus.
Pirms septiņiem gadiem to aizsāka toreizējā Pārgaujas novada jaunieši, arī šoreiz, jau septīto reizi, pasākums notika Straupes pagasta atpūtas bāzē “Mārkulīči”, šogad īpaši pievēršot uzmanību tēmai – līdzdalība. Projekta koordinatore Iluta Balode teic, ka pasākums “Mārkulīčos” ir “Lauzt Robežas” noslēgums, bet pirms tam bija jauniešu tikšanās katrā apvienības pārvaldē, rīkojot lokālās darbnīcas, kurās tika runāts par līdzdalību – vietējo līdzdalību, iesaisti vietējās kopienās. “Noslēguma pasākumā tikāmies, lai par līdzdalību runātu plašākā mērogā, kā arī stiprinātu jauniešu savstarpējās attiecības, komandas darbu un piederību novadam,” uzsver I.Balode.
Pasākumā tikās ap 90 jauniešu no Cēsīm un novada pagastiem, iepazīstot citam citu, mācoties sadarboties un lauzt gan kartē iezīmētās robežas, gan savas iekšējās. Jauniešu sapazīstināšana bija uzticēta brīvprātīgajām no Gruzijas Ninutsai Chumburidzei un Nini Maghaldadzei.
I.Balode pastāsta: “Tās bija divas smaidu, smieklu, iedvesmas, saules, jaunu draudzību un pozitīvu emociju piepildītas dienas. Pasākumā jaunieši guva atziņu, ka īstā iekšējo robežu laušana notiek tad, kad piedzīvotas grūtības, kurām jātiek pāri. Tādēļ jo vērtīgāki bija iedvesmas personu stāsti par mērķu sasniegšanu un nepadošanos.” Šogad iedvesmas personas bija Aleksandrs Samoilovs, Lāsma Ločmele un Nansija Garkalne. Bet par jauniešu saliedēšanu rūpējās treneri no organizācijas “Atklāj sevi”.
“Mēs ļoti ceram, ka ar šo projektu gan individuālā līmenī, gan jauniešu centru līmenī esam stiprinājuši katra prasmes un spējas. Varētu teikt, ka mūsdienu jauniešu auditorija pavisam noteikti nav tāda kā pirms gadiem septiņiem. Ar jauniešiem ir būtiski strādāt, nevaram gaidīt iniciatīvas, ja nedodam atbalstu, ja neesam blakus ar savu padomu. Tieši kopā darīšanā ir spēks,” teic I.Balode. Viņa arī vērtē, ka gan paši jaunieši atzinuši, ka viņiem ir informācijas trūkums par vietējā kopienā notiekošo, gan organizācijas mēdz norādīt, ka jauniešus ir grūti sasniegt. “Skaidrs, mūsdienās gan jaunieši, gan pieaugušie, pārskrienot arī pāri sociālo tīklu ierakstiem, virsrakstiem mājaslapās un ziņu portālos, ļoti viegli var palaist garām kādu sev vērtīgu informāciju. Bet, lai sasniegtu jauniešus, ir jāiet tur, kur viņi ir, un bieži vien ir jāuzrunā individuāli.”
Vērtējot pasākumu, I.Balode secina: “Tas bija ļoti jaudīgs, piepildīts ar labu enerģiju, daudziem labiem vārdiem, turklāt daudz pateicības nāca tieši no pašiem jauniešiem. Un būtiskākais, ka jauniešiem, kuri ikdienā dzīvo lauku teritorijā, bija iespēja izrauties, būt kopā un sadraudzēties ar citiem vienaudžiem.”
Projektu “Lauzt Robežas” finansē Eiropas Savienība. To īsteno Cēsu Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība Cēsu novada Jauniešu māja sadarbībā ar Cēsu novada apvienību pārvaldēm.
Komentāri