Cēsu Profesionālās vidusskolas direktora amatā šonedēļ stājās Guntars Zvejnieks. Pirmdien viņš iepazinās ar pedagogiem un audzēkņiem. Pašvaldības izsludinātajā konkursā uz direktora amatu pieteicās vairāk nekā desmit pretendentu, iesniedzot vīziju, kādu viņi redz skolas attīstību. Uz otro kārtu tika virzīti pieci, bet uz trešo, noslēdzošo, trīs pretendenti. Pēc pretendentu iztaujāšanas komisija pieņēma lēmumu par skolas direktoru apstiprināt Guntaru Zvejnieku. Pirms tam viņš Siguldā vadījis mūzikas un mākslas skolu “Baltais flīģelis”.
“Atlases komisijā bija arī skolas pārstāve Ināra Jirgensone, deputāti viņai jautāja, ko kolektīvs sagaida no jaunā direktora. Vai gribētu direktoru vizionāru, kas ved kolektīvu uz jauniem mērķiem, vai direktoru, kurš ir uzdevumu sadalītājs? Kolektīvs vēlējies pirmo, un mēs šīs īpašības saskatījām Guntarā Zvejniekā. Arī viņa līdzšinējā pieredze, strādājot “Baltais flīģelis”, rāda, ka viņam ir mērķi, vīzija un redzējums, kā to sasniegt.
Ar Cēsu Profesionālo vidusskolu pašvaldība, uzņēmēji, sabiedrība saista lielas cerības, jo uzņēmējdarbība attīstās tur, kur ir speciālisti. Tos nodrošina augstskolas un profesionālās izglītības iestādes, tāpēc liekam lielas cerības uz jūsu skolu, lai tiktu nostiprinātas esošās programmas un piedāvātas jaunas,” atzīst Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.
Pirmajā uzrunā pedagogiem un audzēkņiem direktors pateicās par iespēju strādāt Cēsīs: “Kad beidzu strādāt Siguldā, ļoti gribēju palikt Vidzemē, un Cēsis bija pilsēta, kur es varētu realizēt savas profesionālās iemaņas. Man ir prieks, ka varēšu vadīt mācību iestādi, kurai ir labas tradīcijas un tikpat daudz izaicinājumu nākotnē. Redzu šo skolu kā ļoti labu, prestižu skolu, kurā grib mācīties vairāk audzēkņu, nekā iespējams uzņemt. Kopā strādājot, mēs to sasniegsim.”
Nelielā sarunā “Druvai” G.Zvejnieks atzina, ka darbs Cēsu Profesionālajā vidusskolā viņam licies kā labs turpinājums profesionālajā darbā. Pirms tam vairāk strādājis ar 1.-9.klases audzēkņiem, tagad likumsakarīgs nākamais solis – vidusskolas līmenis. Šis izaicinājums arī pašam ļaušot augt profesionāli.
“Dažiem varētu būt jautājums, kāpēc mainu radošo jomu pret nedaudz tehniskāku,” teica direktors. “Manuprāt, māksla arī šeit ir klātesoša, jo ir restaurācijas programma, mēbeļu dizains. Redzu, ka tehniskā un radošā joma satuvinās, un, lai panāktu labus rezultātus, būtu vēlams, lai tehniskie cilvēki būtu radoši un otrādi. Šī ir ideāla platforma, lai veidotu sinerģiju starp audzēkņiem dažādās programmās un arī katram audzēknim attīstītu gan radošumu, gan tehnisko domāšanu.”
Konkursā pretendentiem bija jāprezentē redzējums, kā piecos gados panākt, lai skolā mācītos 500 audzēkņu. Šobrīd mācās nepilni 200. Direktors norāda, ka audzēkņu skaits nevar būt galvenā prioritāte, daudz svarīgāks ir skolas prestižs: “Tas ilgtermiņā ir labāks lēmums. Lielu skaitu var dabūt ātrā laikā ar konfektēm un burkāniem, bet, kad tie beidzas, audzēkņi izklīst, tāpēc labāk iet kvalitātes virzienā. Man ļoti būtiska ir informācija, lai varētu pieņemt pareizus lēmumus. Tikšos ar pasniedzējiem, audzēkņiem, sadarbības partneriem, uzņēmējiem, centīšos raudzīties pēc vērtīgas pieredzes citur Latvijā un ārpus tās robežām. Saredzu skolas potenciālu un esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem varēsim nonākt pie cerētā mērķa!”
Komentāri