Taurenes bērnudārzs “Asniņš” jeb juridiski pareizi Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas struktūrvienība pirmajā Cēsu novada līdzdalības budžetā ieguva iespēju papildināt nodarbību piedāvājumu, ko saņem ne tikai pašu iestādes audzēkņi, bet arī bērni no plašas apkaimes.
Dzērbenes pamatskolas direktora vietniece Dace Potaša, kura vada bērnudārza darbu, ir gandarīta, ka iedzīvotāji balsojot atbalstījuši tieši Taurenes ieceri bērnudārzā izveidot sāls istabu. Taču, lai tā būtu, parūpējušies arī paši darbinieki.
“Mums tas bija ļoti svarīgi, tāpēc pat izdomājām savu stratēģiju. Sāls istabas pieteikums sākotnēji balsojumā kādu laiku bija ap viducīti. Mēs, bērnudārza darbinieki, audzēkņu vecāki, draugi, radi un citi atbalstītāji vienojāmies, ka balsosim termiņa pēdējās dienas nogalē. Vakarā visi vēlreiz sazinājāmies, ka jābalso, un tā arī izdevās gūt atbalstu,” ar smaidu stāsta D.Potaša.
Sāls istabas ierīkošanu veiks pašvaldība, Vecpiebalgas apvienības pārvalde. Iecerēts, ka tā būs pieejama jaunajā mācību gadā. “Sāls istaba paredzēta ne tikai mūsu sākumskolas un pirmsskolas audzēkņiem, tā būs pieejama visiem novada bērniem. Protams, tām būs jāpiesakās, tāpat kā nodarbībām, ko piedāvājam plašākam bērnu lokam,” saka D.Potaša. Viņa pastāsta, ka pieprasītas ir silto smilšu nodarbības, tām iegādāta specializēta iekārta, pedagogi mācījušies un ieguvuši sertifikātu ar to darboties. Arī šis pakalpojums pieejams ne tika Dzērbenes pamatskolas audzēkņiem. “Pie mums brauc no daudzām novada vietām. Silto smilšu nodarbības palīdz mazināt spriedzi, paaugstina bērna emocionālo labsajūtu, uzlabo saskarsmes prasmes,”stāsta D.Potaša. “Protams, uz nodarbībām jāpiesakās, reizēm nākas gaidīt. Ekskluzīva iespēja tās saņemt ir mūsu skolas un pirmsskolas audzēkņiem.” Bērnudārzā mērķtiecīgi dažādo piedāvājumu bērnu labbūtības pilnveidošanai un attīstības veicināšanai, piesaistot naudu projektu konkursos. Izveidota multisensora istaba, kur bērni var izbaudīt sajūtas visām maņām: redzei, taustei, dzirdei, ožai un motorikai. Veikalu tīkla “PEPCO” grantu programmas konkursā gūts finansējums, lai bērnudārza Zaļā dārza teritorijā izveidotu “Sajūtu namiņu”. Tā ir plaša siltumnīca, kurā audzēkņi var darboties visu gadu. Šajā ziemā Ziemassvētku gaidīšanas laikā tur no dabā pieejamiem materiāliem bija uzburta svētku pasaule, kur bērni veica eksperimentus ar sniegu, izzināja vairāk pa skujkokiem, kas aug Latvijā, un, protams, sajuta īpašo gaidīšanas noskaņu.
“Sajūtu namiņš dod iespēju izdzīvot šo laiku, katru dienu jēgpilni un radoši, tā realizējot svarīgu principu – katru dienu pievērst uzmanību kādai no dabas norisēm, katru dienu pieskarties dabas materiālam, katru dienu izdzīvot mirkli, sajūtot savu unikālo saikni ar dabu un sajust sevi,” tā par projekta ieguvumu rakstīts bērnudārza feisbuka kontā.
“Asniņos” vēl ir daudz, kas paplašina pedagogu iespējas. Ir iekārtota klase, kurā bērni var darboties pēc Montessori pedagoģijas principiem. Pagājušajā gadā, saņemot atbalstu Cēsu novada pašvaldības konkursā, labiekārtota vide sporta laukumā un izveidota velonovietne audzēkņu divriteņiem.
Jaunu ieceru īstenošana cieši saistīta arī ar vides izglītošanu. Taurenes pirmsskola darbojas ekoskolu programmā un vairakkārt ieguvusi Zaļo karogu, ar šajā mācību gadā tas plīvo pie ēkas. Bērni gūst izpratni par vidi, dabu, tās saudzēšanu.
Jautāta, kādas ir turpmākās ieceres pirmsskolas iespēju papildināšanai, D.Potaša saka, ka tas saistīts arī ar pašvaldības redzējumu par izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā. “To, kādu ceļu vēlamies iet, esam izvērtējuši, mūsu piedāvājums ir pašvaldībā. Taču svarīgi, kā tas iederas kopējā skatījumā,” tā D.Potaša.
Komentāri