Vairāk nekā simts skolēnu Cēsu 2. pamatskolā iesaistījās paralimpiskajā sporta dienā. Desmit no viņiem bija bērni ar īpašām vajadzībām, kuru sportot priekam un iespējām radīti paralimpiskie sporta veidi.
Cēsu 2. pamatskola izceļas ar to, ka tajā teicami izdevies integrēt audzēkņus ar īpašām vajadzībām. Bērni, pat atrodoties ratiņkrēslos, jūtas piederīgi mainīgajai skolas dzīvei. Paralimpiskā diena apliecināja, ka viņi ir gaidīti arī sportiskā sāncensībā un radošās izpausmēs. Praktiskajās nodarbībās ikviens 4. – 6. klašu skolēns, kā arī bērni no 4 līdz 16 gadiem, kuriem ir īpašas vajadzības, varēja izmēģināt dažādus sporta veidus. Tajā skaitā bija sēdvolejbols, ratiņbasketbols, rolbols, golbols. Īpaši jāmin boccio – vieglas, rokā paņemamas bumbiņas ripināšana mērķī, kas domāta, lai sacensībā iesaistītu cilvēkus ar būtiskiem kustību traucējumiem.
Sporta dienas vadītāja, skolotāja Jautrīte Bahmane bija izveidojusi raitu dienas gaitu. Dalībnieki, ziņkārības un entuziasma pārņemti, iesaistījās spēlēs un tikai tad aptvēra, cik dažiem līdzcilvēkiem ir ierobežotas iespējas. Puikas sēdās ratiņkrēslos un tad apjauta, cik tas ļoti ierobežo kustību brīvību – it kā trūkst roku, lai tvertu bumbu un reizē pastumtu ratus. Taču faktu, ka trenējoties to iespējams darīt teicami, bērniem apliecināja sporta dienas viesi – ratiņbasketbola komandu spēlētāji – Ainars Podiņš Cēsu un Aigars Miklāvs Latvijas izlasē. Apbrīnots un izjautāts tika Latvijas pārstāvis Pekinas paralimpiskajās spēlēs, džudists Kaspars Biezais.
Sporta diena notika sadarbībā ar Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju, kura valstī veic arī izglītojošu darbu, jo reti kurš bērns, televīzijā vērodams olimpiādi, uzzina, ka tai seko
paralimpiskās spēles. Pie tam Latvija tajās piedalās kopš 1992. gada.
Cik tagad jau zinoši ir 2. pamatskolas audzēkņi, apliecināja vizuālo darbu izstrāde par paralimpikas tēmu, bet tas, cik krāsainas sajūtas devusi pati iesaistīšanās sportošanā, apliecināja mākslas darbu akcija.
Komentāri