Cēsu Valsts ģimnāzijā (CVĢ) mācību gads iesācies citādi, nekā parasts, patlaban skolā nav izkrāsotu kabinetu, griestos redzami dažādi atsegumi.
“Skolā norit ventilācijas sistēmas izbūves pabeigšana, atsevišķas klašu telpas vēl nav mācībām pieejamas, jo nav sakoptas, tādēļ daļa skolēnu mācās attālināti. Mācību nedēļu no 6.līdz 9.septembrim organizējām kā hibrīdmācību procesu, tas nozīmē, ka, mainoties pa dienām, daļa klašu mācās skolā klātienē, daļa attālināti,” par mācību procesu pirmajā skolas nedēļā pastāsta Cēsu Valsts ģimnāzijas jaunā direktore Ina Gaiķe. “Vairāk klātienes stundu notiek septītajām un desmitajām klasēm, jo septīto un daļa desmito klašu skolēnu tikai šogad uzsākuši mācības mūsu skolā, uzskatām, ka nepieciešams nodrošināt viņiem iespējami vairāk nodarbību skolotāja vadībā skolas solos. Arī 9.klases skolēniem ir vairāk klātienes stundu. Pārējām klasēm attālinātais mācību process mūsu skolā ir saprotams, jo iepriekšējā pieredze rāda, ka to var sekmīgi realizēt,” piebilst direktore.
Jautāta, cik ilgi šāds dalīts mācību process skolā norisināsies, direktore teic, ka jau no nākamās nedēļas, 12.septembra, visi skolēni atgriezīsies klātienes mācībās. “Patlaban mazliet apgrūtina remontdarbu radītie putekļi, ar kuru uzkopšanu neiet tik raiti, kā bija plānots, tādēļ arī, domājot par skolēnu veselību un drošību, mācību process šonedēļ ir šāds. No nākamās nedēļas gan viss atgriežas ierastajā ikdienas ritmā. Remontdarbu veicēji ar bērniem skolas gaiteņos nesastapsies, jo ir saskaņoti laiki, kad remontstrādnieki var pārvietoties pa skolas kāpņu telpu, lai netraucētu skolēnus, bet skolēni iepazīstināti ar drošības noteikumiem,” tā I.Gaiķe.
“Druva” jau rakstīja, ka 1.septembris CVĢ audzēkņiem sākās kā parasti – ar svinīgo pasākumu sporta kompleksā -, pēc tam katra klase pulcējās ārā. ,”Zinību dienā skolas telpas izmantot nebija iespējams, tāpēc tika lemts par labu šādai alternatīvai – mācību gada ieskandināšanai svaigā gaisā. Arī 2.septembris bija neparastāks – kopā ar audzinātāju pirmā dienas daļa pavadīta āra nodarbībās – Zaļajās klasēs, pārrunāts nozīmīgākais klases un skolas dzīvē, bibliotēkā saņemtas mācību grāmatas, bet atlikusī diena mijās ar dažādiem darbiem, kuri bija veltīti tam, lai skolas telpas pārvērstu par tādām, kurās varēsim mācīties optimisma un apņēmības pilni,” stāsta skolas direktores vietniece ārpusklases darbā Vineta Stīpniece un piebilst: “Labā ziņa tā, ka tas viss mūs tuvina tik ilgi gaidītajam skolas atjaunošanas procesam, lai skolas simtgadi sagaidītu lepni par mūsu skaisti atjaunoto skolu.”
V.Stīpniece arī pastāsta, ka īpaša stunda bija 10.klasēm, tikšanās ar mūzikas skolotāju Ilgu Šķenderi, kura noklausījās visu balsis. Ģimnāzijas jauktajam korim “Tomēr” būs pamatīgs papildinājums.
Pedagogu kolektīvam šogad pievienojušies arī jauni mācībspēki – Mārcis Greiselis, Zane Rozīte, Dace Pētersone, Ilze Kursīte, Māris Bušmanis, direktores vietniece mācību darbā Karīna Rutmane – un direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Māris Priede.
Komentāri