Novembra sākumā Valmierā, “Vidzemes Olimpiskajā centrā”, tika dots starts trešās sezonas Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētajam projektam “Sporto visa klase”. Tajā iesaistījušās 82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā, tai skaitā arī Priekuļu novada Priekuļu vidusskolas 3. b klase un Amatas novada Drabešu sākumskolas 4. klase. Līdz ar to piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos 3000 skolēnu no 130 klasēm.
Projektā “Sporto visa klase” pirmo gadu piedalās Priekuļu vidusskolas 3. b klases audzēkņi, pateicoties sporta skolotājas Ivetas Gulbinskas iniciatīvai. “Par dalību projektā Iveta domāja jau ilgāku laiku, bet tikai šoreiz radās ļoti labvēlīga situācija, lai iekļūtu projektā. 3. b klase ir ļoti kustīga un darbīga, tāpēc domāju, ka viņiem veiksies labi,” teic Priekuļu vidusskolas direktore Baiba Karlsberga. Projektu viņa vērtē pozitīvi, jo bērniem tas sniedz iespēju vairāk laika pavadīt fiziskās aktivitātēs, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi, jo lielāko daļu sava brīvā laika bērni pavada ar dažādām tehnoloģijām.
Savukārt Drabešu sākumskola projektā piedalās otro reizi, un nākas atzīt, ka bērniem tas ļoti patīk. “Mūsdienās bērniem ir plašs piedāvājumu klāsts ar dažādām aktivitātēm, tāpēc, manuprāt, tās ir jāizmanto, jo tās ne vien saliedē bērnus, bet arī māca viņiem sadarboties un gūt pašapziņu. Esam aktīvi uzsākuši sportošanu, un bērni ir apmierināti,” tā Drabešu sākumskolas direktore Laila Raiska.
Projektā klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā projekta gaitā tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks maijā.
Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3. līdz 6. klašu grupai.
Projekts paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu – vispārējo fizisko sagatavotību, futbola iemaņu apguvi, peldēšanu vai sporta nodarbības svaigā gaisā, papildu tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisku materiālu.
Komentāri