“Esam piedalījušies visos Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotajos projektu konkursos, arī šajā gadā. Pateicoties VKKF un Cēsu novada pašvaldības atbalstam, esam piesaistījuši līdzekļus un ieguvuši jaunus instrumentus,” pastāsta Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas direktore Aija Sila.
“Gada sākumā veiksmīgi startējām projektu konkursa mērķprogrammā “Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”, saņēmām atbalstu no VKKF, trūkstošo summu līdzfinansēja Cēsu novada pašvaldība.”
Ik gadu skolā tiek izvērtēts padarītais un noteiktas turpmākās vajadzības, tas darīts, to dara, lai dažādotu mācību procesu un nodrošinātu kvalitatīvu ikdienas darbu, tādējādi īstenojot gan skolai, gan projektos izvirzītos mērķus un uzdevumus. “Vienmēr gan ir tā, ka kultūrkapitāla fonda piešķirtā nauda nav pilna prasītā summa, tomēr daļu vajadzību tā nodrošina. Šogad no VKKF saņemtais bija divas trešdaļas no vajadzīgā, lai iegādātos plānotos trīs instrumentus: “Yamaha” trompeti, liektā soprāna saksofonu jaunāko klašu skolēniem un amatnieka darinātu dūru cītaru (ar piecām dūrēm) kolektīvās muzicēšanas vajadzībām,” turpina A.Sila. Visi iegādātie instrumenti ir skolas īpašums, bet tos izmanto audzēkņi, kas tos apgūst. “Protams, ir arī vecais inventārs, tomēr ļoti daudzas lietas savu laiku ir nokalpojušas, zūd kvalitāte. Ja gribam radoši strādāt, mēģināt konkurēt, tad ir jādomā, kā audzēkņus nodrošināt ar kvalitatīviem instrumentiem.”
Jautāta, vai šobrīd mūzikas skolas inventārs ir nokomplektēts, direktore teic, ka vajadzības arvien ir. “Ir nepieciešams pabeigt klavieru nomaiņu, to ir izdevies izdarīt par 90 % vēl Jaunpiebalgas novada laikā, tagad process ir palēninājies. Tomēr mēģināsim pretendēt atkal citos konkursos, lai varētu nomainīt visas vecās klavieres,” tā direktore, piebilstot, ka liela daļa šo instrumentu ir “Rīgas” ražojums, tie savus gadus ir godam nokalpojuši. “Instrumenti tiek lietoti piecas dienas nedēļā, reizumis arī brīvdienās. Klavieres izmanto godprātīgi, taču arī tad tās zaudē savu kvalitāti. Tajā pašā laikā – instruments arī ir jālieto, to nevar nelietot, tad arī tas zaudēs savu labo skanējumu un kvalitāti. Mūsu skolā darbs pie profesionāli un mājīgi sakārtotas darba vides ir prioritāte. Vēlamies radīt apstākļus, lai skolēniem būtu pieejama kvalitatīva, mūsdienīga, profesionāla vide personības attīstīšanai, kā arī Piebalgas kultūrvēsturisko tradīciju izkopšanai.” Kopējās projekta izmaksas 2154 eiro, no tiem VKKF finansējums ir 1554 eiro, Cēsu pašvaldības – 600 eiro.
Komentāri