Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kandidē cēsniece Santa Sermole, kurai ir tikai nedaudz vairāk kā 20 gadi un kura jau tagad strādā EP deputāta Riharda Pīka birojā Briselē. Kā jauniete vērtē Latvijas eiroparlamentāriešu paveikto?
– Vai, jūsuprāt, no Latvijas ievēlētie EP deputāti līdz šim pietiekami aktīvi konsultējušies un sadarbojušies ar Latvijas iedzīvotājiem, Saeimu, valdību, kā arī nevalstiskām organizācijām?
– Šis jautājums tiek uzdots bieži. Tas pierāda, ka komunikācijas problēmas pastāv. Tā kā EP ir politiska institūcija, galvenā sadarbība notiek politisko partiju un grupu ietvaros, kur tiek saskaņotas pozīcijas. Tomēr būtiskākās ir nacionālās un sabiedrības intereses. Līdz šim notikušas tikai tikšanās ar Latvijas vēstnieku ES apmēram reizi divos mēnešos, kā arī sadarbība ar nozaru atašejiem. Neuzskatu to par pietiekamu. Latvijai jāseko Dānijas vai Igaunijas piemēram, kas reizi gadā organizē tikšanās ar Eiropas institūciju pārstāvjiem, lai saskaņotu nostājas, rīcību, koncentrētu uzmanību uz valstij svarīgiem jautājumiem.
Attiecībā uz komunikāciju ar sabiedrību, lielākā problēma, ka cilvēkiem nav zināšanu par Eiropas lietām, deputātu darbu. Negribētu piekrist, ka informācija nav pieejama. Taču tā ir jāmeklē, tā netiek “iebarota” sabiedrībai viegli uztveramā veidā. Trūkst Eiropas lietās kompetentu žurnālistu, īpaši reģionos. Novēroju, ka ziņas par mūsu EP deputātu darbu internetā tiek ievietotas sadaļā “Ārzemēs”, bet tās ir ziņas par mūsu valsti Eiropā! Nevarētu piekrist, ka deputāti neko nav darījuši sabiedrības informēšanas labā – ir notikušas tikšanās ar iedzīvotājiem, pie katra deputāta apmeklētāju grupas ciemojušās Briselē un Strasbūrā, ir mājas lapas, iespējams sazināties arī portālā draugiem.lv. Tomēr piekrītu – komunikācija jāizlabo, tā nav bijusi pietiekama. Bet tā nav tikai Latvijas problēma. Eiropas Komisija tērē milzu naudu, izstrādājot stratēģijas, kuras mērķis ir uzturēt saikni ar iedzīvotājiem, uzlabot Eiropas Savienības institūciju saikni ar sabiedrību.
No “Druvas”
Komentāri