Cēsu jauniešu domes pārstāve Laima Zariņa (20 gadi) stāsta, ka kopā ar citiem organizācijas biedriem šomēnes aktīvi darbojas, lai ievāktos telpās Rīgas ielā. Tā būšot Jauniešu mājas jaunā atrašanās vieta.
Jaunajās telpās mitināsies un strādās ne tikai Cēsu jauniešu dome, bet arī citu organizāciju un biedrību jaunieši. Tādēļ šī vieta tiek saukta par Jauniešu māju.
“Jauniešu domes dalībnieki uzrakstīja projektu, piesaistīja finanšu līdzekļus, tādēļ arī varam domāt par jaunās Jauniešu mājas apdzīvošanu. Būs līdzekļi, lai organizētu dažādus radošos vakarus. Tādēļ esam priecīgi, ka telpas atrodas Cēsu centrā, Rīgas ielā netālu no Rožu laukuma. Tas nozīmē, ka pašā vecpilsētas sirdī varēsim organizēt pasākumus un gādāt par dzīvību mazajās ieliņās. Paredzēta vismaz astoņu pasākumu programma, kurās būs mūzikas un citu aktivitāšu pēcpusdienas,” stāsta Laima.
Jauniete atzīst, ka pilsētā netrūkst darbīgu un atraktīvu jauniešu, kuri domā par jaunās paaudzes atpūtas un izklaides iespējām pilsētā.
“Tā nu sanācis, ka Cēsīs sastopami jaunieši galvenokārt vidusskolas vecumā. Pēc vidējās mācību iestādes beigšanas daudzi dodas studēt uz citām pilsētām, reti kurš paliek mācīties vietējās augstskolu filiālēs. Tad nu arī mēs, organizējot Jauniešu dienu 1. septembrī vai kādus citus pasākumus, protams, domājam par attiecīgo vecumposmu. Nenoliedzami, šajā vecumā ļoti svarīga ir mūzika. Tādēļ arī šogad Jauniešu dienā domājam turpināt tradīciju un organizēt konkursu jaunajām mūziķu grupām,” stāsta Laima, kura atklāj, ka ir beigusi vidusskolu un meklē īsto augstskolu, lai uzsāktu studijas. Viņa, tāpat kā daudzi Cēsīs dzimušie un augušie jaunieši, ir savas pilsētas patriote, lai gan neslēpj, ka Cēsīm vairāk būtu jādomā, kā pievilināt jauniešus šeit studēt, strādāt un atpūsties.
“Domāju, veiksmīgs piemērs atpūtai Cēsīs ir “Fonoklubs”. Pati gan tur neizklaidējos, taču zinu daudzus jauniešus, kuri speciāli brauc uz Cēsīm, lai nedēļas nogales pavadītu šajā klubā. Šādam veiksmes stāstam būtu jāseko arī augstskolu un jaunu darbavietu piedāvājumam. Man ļoti patīk šī pilsēta, bet saprotu, ka te nepaliks jaunieši, ka nebūs jauno ģimeņu, ja Cēsis nespēs piedāvāt nodarbes, kas dod izaugsmes izredzes, dod pamatu, kā veidot dzīvi,” pārdomās dalās Laima.
Vaicāta, ko viņa mainītu pilsētā, ja būtu šāda iespēja, atbild: “Grūts jautājums. Ja domāju par sava vecuma cēsniekiem, tad viņiem pietrūkst atpūtas un izklaides iespēju. Es uzbūvētu boulinga halli, atvērtu mūsdienīgu kinoteātri. Domātu, kur kvalitatīvi atpūsties ģimenēm ar bērniem. Veidotu pilsētvidi daudz mīlīgāku, draudzīgāku un vēl glītāku, sakoptāku. Domāju, Cēsīs jau ir daudz kā laba, bet nevajag apstāties. Varbūt domātu par kādas nopietnākas augstskolas atvēršanu, lai Cēsis kļūtu līdzīgas Jelgavai – studentu pilsētai. Būtiski, lai pilsētā arī darbdienu vakaros un svētdienu rītos būtu iespēja kādā kafejnīcā iedzert kafiju ar draudzenēm. Nav noslēpums, ka jau ap desmitiem vakarā visas kafejnīcas Cēsīs tiek aizvērtas, nemaz nerunājot par iespēju šādā sabiedriskā vietā ar draugiem satikties svētdienas rītā. Tiesa gan, tas viss jau noteikti skaidrojams ar mazo pieprasījumu. Un tas atkal liek domāt, ka Cēsīs vajag vairāk iedzīvotāju, kas ietu, darītu un rosītos no agra rīta līdz vēlam vakaram.”
Laima spriež, ka Cēsīs ir ļoti daudz talantīgu un gudru jauniešu. Par to liecina kaut vai augstie sasniegumi mācībās un dažādos pat Eiropas un pasaules mēroga konkursos.
“Svarīgi, lai šie jaunieši pilsētai nepazustu. Lai atgriežas un savu radošo garu, izglītību un redzējumu iegulda Cēsu attīstībā. Arī es pati ļoti vēlētos nepazust šai pilsētai. Gribas te dzīvot un strādāt, bet saprotu, ka laiks rādīs, kā viss notiks. Taču, domāju, mūsu pilsēta ir ļoti piemērota tam, lai šeit uzsāktu uzņēmējdarbību. Cēsīs netrūkst labu piemēru, kā cilvēki atver veikaliņus, kafejnīcas un dara citus vērtīgus darbus,” saka Laima, uzsverot, ka, galvenokārt nevēlas, lai jaunieši čīkstētu, ka nekur nekā nav. Daudz svarīgāk pašiem izvērtēt savus spēkus, saskatīt iespējas un aktīvi mesties sapņu piepildīšanā. Liene Lote Grizāne
Komentāri