Jaunieši dodas prom no Cēsīm un neatgriežas. Viņu galamērķis ir Rīga vai cita Eiropas pilsēta. Tas ir tas, kas notiek tagad, atklājot forumu, vēstīja Jauniešu foruma veidotāji trešdien. “Jaunieši dodas prom no Cēsīm labākas izglītības, darba un kvalitatīvas dzīves meklējumos. Šī foruma mērķis ir uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti, izvērtēt un pilnveidot jauniešu atbalsta sistēmu Cēsu novadā. Šis forums būs kā līdzeklis jauniešu viedokļa paušanai un iespēja kaut ko mainīt,” forumu atklājot, teica Cēsu jauniešu domes pārstāve Simona Ruska. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders foruma dalībniekiem norādīja, ka novada pašvaldībai ir ļoti svarīgi ne tikai tas, ka jaunieši Cēsīs mācās, bet arī, kā dzīvo un ko domā. „Svarīgi arī, lai jaunieši apzinātos, kā viņi var piedalīties dzīves pilnveidošanas procesā. Domāju, pašvaldībai jau ir pietiekami liela pieredze sadarbībā ar jauniešiem, kurā dalīties ar citām pašvaldībām. Jauniešus vienmēr esam atbalstījuši. Taču noteikti ir arī vēl daudzas jomas un vēlmes, kuras nākotnē varētu un vajadzētu attīstīt. Ceru, ka šīs dienas pasākums varētu būt kā atskaite un apkopojums situācijai novadā, kā arī jaunu ideju radīšanas iespēja. Bieži dzirdēts, ka jaunieši saka- vajag vienu vai otru lietu, bet es vēlētos, lai šodien jūs savā darbā un sarunās nonākat pie tā, kas un kādā veidā jūsu idejas varētu realizēt. Turklāt jaunieši ar dzīvesprieku un aktivitāti uz daudziem jautājumiem noteikti var paskatīties ar saulaināku skatu un dot impulsu dažādu ideju realizēšanā,” sacīja G. Šķenders un uzsvēra, ka pēc pieciem un nedaudz vairāk gadiem tieši šie jaunieši, kas pulcējās forumā, būs Cēsu novada iestāžu darbinieki, jaunie uzņēmēji un vadītāji. Izglītības un zinātnes ministrijas politikas koordinācijas departamenta jaunatnes politikas nodaļas pārvaldes vecākā referente Marika Galilējeva atzina, ka jauniešiem jānāk kopā, tas ir veids, kā vienoties kopējā viedoklī un to realizēt.
„Man ir prieks piedalīties pirmajā Cēsu jauniešu foruma atklāšanā. Šādi forumi jau daudzās pašvaldībās tiek rīkoti un kļuvuši par tradīciju. Tie nodrošina pašvaldību un dažādu iestāžu vadītājiem iespēju sadzirdēt jauniešus un uzzināt viņu viedokli par situāciju novadā. Kā jau zināms, tikai dialogā un diskusijā var rast risinājumu,” norādīja M. Galilējeva. Dienas gaitā jaunieši strādāja darba grupās un diskutēja par nodarbinātību, brīvā laika pavadīšanas iespējām, jauniešu informācijas sistēmu, jaunatnes politikas stratēģijas izveidi, kā arī par atbalstu jaunajiem vecākiem.
Cēsu Bērnu un jauniešu centra pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Mārīte Mežale pēc foruma atzina, ka iegūtas vairākas atziņas un arī paši jaunieši uzzinājuši daudz noderīga. “Dienas gaitā jaunieši atraisījās, nonācām pat tik tālu, ka atradās cilvēki, kas labprāt internetā izveidos mājas lapu, kurā būs aktuāla informācija jauniešiem. Citi izteica vēlēšanos turpmāk iesaistīties Jauniešu domes aktivitātēs. Taču bija arī darba grupas, kuras vēstīja, ka darba iespējas un atbalsts ir nepietiekams, solot turpināt šo jautājumu risināšanu. Oktobrī kā atskaite pašiem sev notiks otrais jauniešu forums,” norādīja M. Mežale, uzsverot, ka jaunieši cer uz aktīvu sadarbību ar novada pašvaldību. Liene Lote Grizāne
Komentāri