Nodibinājums “Draudzīgā aicinājuma fonds” turpina pagājušajā mācību gadā sākto – piešķirt stipendijas vidusskolu un ģimnāziju audzēkņiem no skolām vēsturiskajā Cēsu rajonā. Fonda vadītājs Jānis Endele, stāstot par stipendiju piešķiršanas metodi, šoreiz uzsvēra demokrātijas principu. Fonds aicinājis pašus skolēnus izvirzīt sevi stipendijas saņemšanai, savus centienus apstiprinot ar sasniegtajiem rezultātiem mācībās, sabiedriskajās norisēs un sportā. Izskatot pieteikumus, fonds ņēmis vērā arī skolotāju viedokli.
Stipendiju sertifikātu pasniegšanas dienā Jānis Endele sacīja, ka daļa no skolēniem ir sevišķi mērķtiecīgi : “Nosaucot vien to, kas veikts olimpiādēs un konkursos, daži no jauniešiem bija pierakstījuši veselu lapu. To visu fondā vērtējām. 99,9 procentos skolas vadības uzskaitījums sakrita ar jauniešu pašvērtējumu.”
Šajā mācību pusgadā – līdz janvārim – stipendijas jauniešiem piešķīrušas Mūrmaņu un Sikšņu ģimenes. Kādreizējie Cēsu 1. vidusskolas absolventi, tagad veiksmīgi uzņēmēji, labprāt atbalsta skolu jauniešus, kuriem ir augsta vidējā atzīme , sasniegumi konkursos un sportā. “Iespējams, nākotnē jūs būsiet tie, kas finansiāli atbalstīs centīgus skolu jauniešus,” tiltu uz nākotni meta Jānis Endele.
Draudzīgā aicinājuma fonda stipendiāti 2014./2015. mācību gada pirmajā pusē ir Alise Lazdiņa un Rāmulis Žīgurs no Jaunpiebalgas vidusskolas, Samanta Anna Priedīte no Nītaures, Artūrs Lielbārdis no Priekuļu, Diāna Raiska no Raunas, Maira Asare, Rita Ozola un Jēkabs Zommers no Vecpiebalgas vidusskolas, Dinija Burkēviča un Samanta Štāle no Cēsu Pilsētas vidusskolas, Miks Ozols, Melisa Kaškure, Anita Ilze Gulbe un Pauls Kozlovskis, Marta Cimdiņa Madara Siliņa, Diāna Lelde Mateusa un Renāts Tutiņš no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Arta Alksnīte, Dāvis Krūmiņš un Katrīne Veitnere, Deniss Agurjanovs, Laura Vitenburga un Kalvis Kaļva no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Alise Gavare un Una Daniela Aizgale no A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas.
Sveikšanas sarīkojums notika Cēsīs, Mūzikas vidusskolas zālē. Vienaudžiem un pedagogiem uzstājās pašas stipendiātes, mūzikas konkursu laureātes – Alise no klarnetes klases un Una Daniela no populārās mūzikas un džeza klases.
“Cītīgi sekoju, lai visos mācību priekšmetos man veiktos vienlīdz labi. Tā mācos tāpēc, jo vēl nezinu, ko studēšu. Man svarīgi, lai tad, kad izlemšu, būtu labi sagatavota, ” sarīkojumā sacīja Maira Asare, kuras vidējā atzīme ir 8,9, bet skolasbiedriem Ritai Ozolai tā ir 9, Jēkabam Zommeram 8,7 balles. “Sports nav lēts, ja tajā vēlies startēt profesionāli. Tajā skaitā ir volejbols, kurā startēju,” teica Jēkabs, apsverot, kur tērēs iegūto stipendiju.
Draudzīgā aicinājuma fonds stipendiju administrēšanā sadarbojas ar Vītolu fondu, un tā pārstāvji sarīkojumā saņēma jauniešu parakstītu līgumu, lai atbilstoši likumdošanā paredzētajām prasībām notiktu ikmēneša finansiālās darbības. Vītolu fonds darbojas arī kā starpnieks jauniešu saziņai ar stipendiju piešķīrējiem. Skolēni, tāpat kā iepriekšējā mācību gada stipendiāti, tika aicināti novērtēt dāsnos devējus un rakstīt tiem vēstules, pastāstot par ikdienu, lēmumiem, tajā skaitā naudas tēriņiem.
Pagājušā cēliena Draudzīgā aicinājuma stipendijas saņēmēji rakstījuši, ka nauda tērēta, lai apmeklētu autovadītāju kursus, lai iegādātos inventāru sportam, lai nokārtotu starptautisko sertifikātu angļu valodā, lai vēl augstākā līmenī darbotos programmēšanā un robotikā. Nauda tērējusies arī, lai savu reizi atļautos nopirkt dārgāku saldējumu, lai varētu doties ekskursijās vai iegādātos brilles.
Lai varētu saņemt stipendiju nākamajā pusgadā, dalību konkursos un olimpiādēs žūrija vairs neņems vērā, jo visas mācību gadā paredzētās olimpiādes vēl nebūs notikušas. Stipendijas iegūšanu noteiks vidējais vērtējums mācību priekšmetos. J. Endele piebilda, ka fonds varētu ņemt vērā arī sociālos apstākļus, ja kādā ģimenē tie ir sarežģīti un jaunietim ceļā uz izglītību nākas pārvarēt papildu grūtības.
Komentāri