Vidzemes vēstures un tūrisma centra programmu koordinatore Ieva Kalniņa stāsta, ka jau cetur-to gadu notiks jauno gidu uzņemšana Vidzemes vēstures un tūrisma centrā. Kā Ieva atklāj, tā ir lieliska izdevība ikvienam jaunietim, sākot no vidusskolas vecuma līdz pat studējošiem vai jau strādājošiem cilvēkiem, kuri jūtas jauni, pārliecināti par sevi un vēlas sevi pierādīt.
“Mēs dodam iespēju jauniešiem ne tikai nopelnīt vasaras brīvlaikā, bet arī attīstīt savas komunikācijas spējas, padziļināt zināšanas par Cēsīm, rajonu un praksē nostiprināt svešvalodu zināšanas. Turklāt, strādājot par gidiem, jauniešiem rodas lieliska iespēja nodibināt kontaktus, kas noder turpmāk, izvēloties studiju vietu vai arī nākamo profesiju. Esmu ievērojusi, ka kursu laikā jaunieši atraisās, kļūst komunikabli, atklāj sevī iepriekš nepamanītas spējas un attīsta tās, padziļina zināšanas par mūsu pilsētu un tās vēsturi,” stāsta Ieva un turpina: “Mūsu gidi ir pilsētas seja. Bieži vien tieši profesionāls, atraktīvs gids ir tas, kas paliek atmiņā tūristam, apciemojot mūsu pilsētu. Tādēļ, protams, no gidiem arī daudz tiek prasīts, šajā darbā strādājot jāiegulda liela enerģija, sirds un dvēsele. Darbs noteikti nav viegls, bet sniedz lielu gandarījumu un ir ārkārtīgi interesants,” domās dalās Vidzemes vēstures un tūrisma centra programmu koordinatore un piebilst, ka viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, lai kļūtu par gidu, ir svešvalodu zināšanas.
“Gribu uzsvērt, ka pie svešvalodām pieder arī krievu valoda. Arvien vairāk tūristu pie mums ierodas no Austrumeiropas, kas izvēlas tieši krievu valodā runājošus gidus. Kāds ir labs gids? Pirmām kārtām, gidam ir jāpiemīt savam personiskajam šarmam. Spējai būt harismātiskam un atraktīvam. Jālasa daudz grāmatu, jābūt svešvalodu zināšanām. Labam gidam ir jājūt publika. Tās smalkās nianses, kā tas ir, ja strādājam ar maziem bērniem, jauniešiem vai pieaugušu ārzemnieku grupu. Bez tam mūsu gidu darbs ir diezgan specifisks, jo viņi strādā viduslaiku tērpos. Viņi iemieso viduslaikus, līdz ar to arī viņu izturēšanās ir svarīga. Viņi nevar, piemēram, pīpēt, košļāt košļeni vai runāt pa mobilo telefonu, ja ekskursijas laikā iemieso viduslaikus. Attiecīgi ir arī jāuzvedas,” stāsta Ieva un piebilst, ka sākumā jauniešiem vien pietiktu ar to, ja viņiem būtu vēlēšanās un interese par šo piedāvājumu. Vēlāk jau norit speciāli gidu kursi, kuros apmāca jaunos speciālistus.
“Jāpiebilst, ka, pieaugot tūristiem piedāvāto teatralizēto ekskursiju popularitātei, aicinām arī atraktīvus pieaugušos. Īpaši kungus, kuri vēlētos piedalīties šajās teatralizētajās ekskursijās, iemiesojot tajās dažādus Cēsu pils iemītniekus no pils kalpotāja līdz pašam Livonijas ordeņa mestram,” stāsta Ieva un visus interesentus pēdējā februāra dienā aicina uz tikšanos Vidzemes vēstures un tūrisma centrā.
Komentāri