Apzinīgums, kvalitāte un centība ir raksturojums, ko par sevi Eiropas līmeņa projektā saņēma latviešu skolotājas no Cēsīm.
„Jūtamies iedvesmotas un novērtētas, esam pārliecinātas, ka ārzemju viesi, maijā ierodoties Cēsīs, vēl vairāk izjutīs latviešu zināšanu, prasmju un kultūras augsto līmeni,” pēc atgriešanās no starptautiskā semināra „Sports – tilts starp Eiropas Savienības valstīm” secina Cēsu 2. pamatskolas skolotāja Jolanta Berkolte. Kopā ar kolēģēm Līviju Ambaini un Jautrīti Bahmani teicami pārstāvēta Latvija un Cēsis dažādu uzdevumu prezentācijās. Līdzīgi kā slavenajā Eirodziesmu festivālā, kur valstu pārstāvju uzstāšanās tiek vērtēta 12 baļļu sistēmā, latvietes pamanījušās iegūt visas pirmās vietas. Projekta partneri poļi, zviedri un turki atzinuši, ka latvieši starptautiskajā sadarbībā iesaistījušies ar lielu prieku un entuziasmu. Cēsu 2. pamatskolas pedagogi mācējuši aizraut arī audzēkņus. Starp projekta valstu skolēniem notiek aktīva sarakste angļu valodā, Eiropas valstu kultūras un sporta tradīciju izzināšana.
„Bērnus ļoti interesē starptautiskā sadarbība. Par to liecina vēstuļu apmaiņa e-pastā, vēlme apgūt praktisko angļu valodu, lai labāk varētu izteikties, stāstot citu valstu bērniem par sevi, ģimeni, skolu. Par to liecina citu valstu sporta spēļu apgūšana sporta stundās, arī ar kultūrvēsturi saistītie darbi projektu nedēļā,” stāsta Līvija Ambaine. „ No vienaudžiem bērni nu ir uzzinājuši, kas tie tādi zviedru vikingi, cik atšķirīga no mūsējās ir turku kultūra, cik spoži vitrāžu meistari strādā Polijā un daudz ko citu.”
Tagad ar nepacietību Cēsu skolā tiek gaidīta projekta partneru ierašanās uz sporta spēlēm. Līdz tam laikam bērni būs apguvuši ne tikai katrai tautai raksturīgu sporta spēli un latvieši likuši priekšā turkiem, zviedriem un poļiem apgūt tautas bumbu, bet būs iemācīti arī sadzīvē noderīgi vārdi, lai varētu sazināties četrās, piecās valodās.
„Viss liecina, ka četru valstu projekts ir lielisks tautu draudzības veicinātājs. Emocionāli un pārsteidzoši mums, skolotājām, bija
brīži, kad vienā no Turcijas vidienes pilsētām, skolā ar vairāk nekā tūkstoš skolēniem, katrs zināja par Latviju. Bērni bija informēti par mūsu nacionālajiem simboliem, kultūru un dabu, nav šaubu, ka viņu zināšanas papildināsies arī no mūsu skolēnu izveidotās grāmatas par Cēsīm,” informē L. Ambaine. „Mūsu rīcībā nu ir citās skolās tapušās grāmatas. Tas viss, arī personiskie iespaidi, audzēkņus ļoti interesē un stundās veidojas auglīgas sarunas. Aizkustinoši vērot, ka bērni ar savu aizrautību ieinteresē arī vecākus. Ģimenes iesaistās ne vien vēstuļu rakstīšanā, bet arī gatavojas viesu uzņemšanai.”
„Starptautiskie projekti ir ļoti nozīmīga modernās izglītības sastāvdaļa. Tāpēc mēs, skolas vadība, skolotājām dodam iespēju izpausties, iesaistīt audzēkņus. Bērni uzzina, ka katrā valstī ir kas labs un kas slikts, mācās lietot valodas zināšanas, izmantot saskarsmes prasmes, skolotāju pašu darbs kļuvis saistošāks,” pateicīgs par kolēģu ienestajām jaunajām vēsmām skolā ir direktors Ojārs Bicāns, kā arī ir apņēmības pilns organizēt viesu uzņemšanu.
Komentāri