Līgatnes vidusskolai tā ir tradīcija – katru gadu jūnija pirmajā nedēļā 1. – 4.klases skolēniem tiek rīkota dabas pētnieku nometne.
“Katru pavasari izvēlamies citu tēmu, izmantojot sadarbību ar “Latvijas valsts mežu” izglītības centru “Pakalnieši”, vietējiem dabas speciālistiem, kuri vada nodarbības,” stāsta skolotāja Aija Ziediņa. Šoreiz skolēni mācījās orientēties dabā. Nodarbības notika ap skolu, tuvējā apkārtnē, un kā katru gadu viena diena tika pavadīta pie jūras, kur skolēni mācījās orientēties pēc saules, cēla smilšu pulksteņus.
“Tās ir prasmes, kas noder. Tie, kuri reiz bijuši nometnē, noteikti piedalās arī nākamajā gadā. Vecāki maksā tikai par pusdienām, pārējo finansē skola,” pastāsta vidusskolas direktore Kintija Blūmentāle. Šogad nometnē iesaistījās 30 skolēni.
Nodarbībās nometnes dalībnieki mācījās orientēties Līgatnē ar karti un kompasu, uzzināja par ķērpjiem,iepazina dzīvnieku pēdas, to kažokus. Daudzus ieinteresēja sikspārņu orientēšanās spējas. Bērni uzzināja, ka papīru var ražot arī no piepēm, un paši dekorēja papīra dāvanu maisiņus. Neaizmirstama, īpaši tiem, kuri saslapēja kājas, bija diena, kas kopā ar bijušo vides inspektoru Uldi Saulīti tika pavadīta Sudas purvā, kā arī makšķerēšanas iepazīšana kopā ar Māri Mitrēvicu. Viena grupa no Gaujas izvilināja septiņas, otra- desmit mazas zivtiņas. Arī Līgatnes dabas takās Andas Andrušaites vadībā tika ieraudzīts daudz kas tāds, kas agrāk palicis nepamanīts.
“Arī skolotājiem šī nometne ir iespēja papildināt zināšanas, pilnveidoties un uzzināto vēlāk izmantot mācību stundās,” vērtē vidusskolas direktore.
Komentāri