Papildinātas zināšanas angļu valodā un informācijas un komunikāciju tehnoloģijās, iegūti draugi četru valstu skolās, tuvāk iepazīta Lielbritānija un matemātikas skola nelielajā Ročesteras pilsētiņā – tie ir Jaunpiebalgas vidusskolas audzēkņu un pedagogu ieguvumi no dalības Eiropas Savienības finansētajā programmā “Erasmus+” “4C”.
Iegūt un stiprināt 21.gadsimtā nepieciešamās prasmes – sadarbību, komunikāciju, radošumu un kritisko domāšanu -, tāds ir mērķis projektam, kuru šajā mācību gadā uzsāka Jaunpiebalgas vidusskola. Pārējie četri sadarbības partneri ir mācību iestādes Lielbritānijā, Dānijā, Portugālē un Itālijā. Katrā iesaistītajā skolā paredzēts īstenot kādas projekta aktivitātes.
Aprīlī projektā iesaistīto skolu pārstāvji tikās Ročesterā, matemātikas skolā, kas nosaukta sera Jozefa Viliamsona, britu valsts ierēdņa, diplomāta un politiķa, vārdā, kurš 1701. gadā atstāja novēlējumu, lai Ročesterā izveidotu matemātikas skolu. Tā ir otra vecākā skola pasaulē, kas darbojusies bez pārtraukuma.
Jaunpiebalgu šajā tikšanās reizē pārstāvēja skolēni Justīne Skutāne, Adrians Vīķelis, Anna Marija Kārkliņa, Samanta Terēze Spirģe, Viktorija Brikmane un Nora Marija Misiņa, ar audzēkņiem kopā bija trīs pedagogi: Jolanta Glāzere, Ineta Elksne un Vita Kļaviņa.
V.Kļaviņa stāsta: “Skolēniem tika piedāvāta detalizēta programma katrai vizītes dienai. Skolēni pilnveidoja angļu valodas prasmes, viņi tika sadalīti piecās grupās tā, lai katrā būtu visu dalībvalstu pārstāvji, un šādās grupās darbojās divas dienas. Projekta dalībnieki ieguva jaunas iemaņas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošanā, pilnveidoja sadarbības un komunikācijas prasmes un attīstīja kritiskās domāšanas iemaņas.”
Pirmā diena bija veltīta informācijas tehnoloģijām. Katram skolēnam izsniedza detaļu komplektu, bija jāizgatavo robots, ar kuru dienas otrajā pusē piedalījās kādā sadarbības aktivitātē. Skolu pārstāvji prezentēja savu valsti un iepazīstināja ar tās vēsturi, tradīcijām.
Veiksmīga bija jaunpiebaldzēnu dalība debašu turnīrā, viņi iekļuva finālā, kurā bija jārunā par kādu ievērojamu personību, kas devusi lielu ieguldījumu valsts attīstībā. Jaunpiebalgas vidusskolas komanda finālā sacentās ar Dānijas skolas debatētājiem un guva uzvaru, runājot par Vairas Vīķes- Freibergas devumu Latvijai.
Piecu valstu jauniešu tuvāku iepazīšanos veicināja arī citi pasākumi. Talantu vakarā viens otru iepazīstināja ar savas valsts tradīcijām, jaunpiebaldzēni apguva portugāļu un dāņu dejas, bet citu valstu skolēniem iemācīja azartisko latviešu deju “Cūkas driķos”. Skolēni piedalījās jogas nodarbībās, to vadīja skolotāja, kura apguvusi prasmes Indijā, bija arī regbija kluba apmeklējums, kurā demonstrēja spēles paņēmienus. Tā kā arī jaunpiebaldzēni spēlē regbiju, viņi varēja parādīt savas prasmes šajā spēlē. Pēc fiziskajām aktivitātēm jaunieši mācījās gatavot smūtijus no augļiem un ogām. Komandu paveikto izvērtēja žūrija. Pasākums izvērtās jautrs, iegūti jauni draugi, iespaidi un daudz, daudz pozitīvu emociju.
Projektā iesaistīto skolu audzēkņi un skolotāji daudz uzzināja par Lielbritāniju, viņus iepazīstināja, kādi laikraksti un žurnāli iznāk Britu salās, apmeklēja Londonu, tās nozīmīgākās un interesantākās vietas, kā arī vairāk uzzināja par seno Ročesteru, pilsētu, kas izvietojusies Medvejas upes krastos un kura ievērojamākā celtne ir 604. gadā celtā katedrāle.
Komentāri