
Skatē. Dalībniekiem skatei bija jāsagatavo trīs programmas: individuālā, rotaļprogramma un kopdziedāšanas programma ar kori. FOTO: Laine Lapiņa
Jaunpiebalgas kultūras centra folkloras kopa “Piebaldzēni” Vidzemes augstienes bērnu un jauniešu folkloras kopu reģionālajā skatē ieguvusi I pakāpi.
Gatavojoties Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Rankas Kultūras namā nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” reģionālajā skatē piedalījās astoņas folkloras kopas. No Cēsu novada savu varēšanu rādīja “Piebaldzēni”.
Dalībniekiem bija jāsagatavo trīs programmas. Septiņu minūšu kopas individuālajā programmā, kurā rāda sava reģiona folkloras iezīmes, “Piebaldzēnu” izvēlētā tēma bija “Piebalgas ozoli”. Otra bija rotaļprogramma, ko Dziesmu un deju svētkos izdejos Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Un, tā kā šogad folkloras kopas piedalīsies arī noslēguma koncertā Mežparkā, bija jāsagatavo desmit minūšu kopdziedāšana ar kori. Lai apgūtu nepieciešamo, folkloras kopas vadītāja Ieva Damroze strādāja ar bērniem biežāk nekā parasti, divas reizes nedēļā. Viņa gan norāda, ka ikdienā ar mazākiem un vecākiem bērniem strādā atsevišķi un visi kopā var samēģināt tikai pirms skates brīvdienās.
Ieva Damroze pastāstīja: “Programmu apjoms bija sarežģītākais, jo kopā ir daudz jaunu dalībnieku, piemēram, kolektīvā ir septiņi pirmās klases bērni. Mūsu kopas vairāk nekā 20 dalībnieku vecums ir ļoti dažāds – no pirmās līdz pat 12. klasei. Katrs bija visu apguvis, viss izdevās labi.”
I. Damroze arī uzslavē Ranku par kolektīvu sirsnīgo uzņemšanu: “Pēc padarītā darba bija arī jaukas darbnīcas, kas sniedza pozitīvu emocionālo lādiņu, katram bija sarūpētā dāvaniņa, viss bija ļoti pārdomāts, jutāmies viesmīlīgi uzņemti un gaidīti, tāpēc mājās braucām, burtiski lidodami.”
Jauniešu Dziesmu un deju svētkos pieteikto folkloristu skaits ir lielāks, nekā varēs piedalīties, I.Damroze vērtē, ka “Piebaldzēniem” ar iegūto I pakāpi ir iespēja tikt uz Rīgu. Viņa arī piebilst: “Daļēji dalībnieku skaits izlīdzinās, jo viens bērns ir gan korists, gan dejotājs, gan piedalās folkloras kopā. Ir reizes, kad rīkotāji nosaka, cik dalībnieku no katra kolektīva var piedalīties, iespējams, arī mazāk, nekā pieteikts. Mēs darīsim tā, ka folkloras kopā būs tie bērniņi, kuri nedejo un nav korī. Esam piedalījušies pieaugušo Dziesmu un deju svētkos un pieredzējuši, ka dalībnieki, kas ir vairākos kolektīvos, ļoti nogurst no mēģinājumiem, pārbraucieniem. Labāk šajos svētkos izbaudīt vienu un tad nākamajos – ko citu. Bet vislielākais biedēklis mums ir laikapstākļi, tāpēc ļoti ceram, ka nelīs.”
Komentāri