Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

„Enhet” izdod debijas albumu

Druva
00:00
20.12.2008
4
200812200011522222 1

Gada beigas cēsnieku grupai „Enhet” nāk ar īpašu notikumu. Tiek izdots sen gaidītais debijas albums „Check the foundation”. Par godu zīmīgajam notikumam grupa spēlēs četrus koncertus – Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī.

Grupas „Enhet” dalībnieki Jānis, Lauris, Marts, Mārtiņš un Aleksandrs atzīst – notikums ir īpašs. Turklāt grupa šogad arī nosvinējusi septiņu gadu jubileju.

Marts: – Albums ir tiešām sen gaidīts, ņemot vērā, ka pie tā strādāts vairākus gadus.

Lauris: – Par albuma izdošanu sākām domāt pirms trim gadiem, mēģinājām arī izdot, taču dažādu iemeslu dēļ tas īsti neizdevās. Ar trešo piegājienu albums ir ierakstīts un dosies pie mūsu mūzikas cienītājiem.

– Ar ko jums katram šis albums ir īpašs?

Marts: – Pirmām kārtām, ar to, ka tas ir pirmais un ar to, ka tiešām tik ilgi un grūti nācis. Kad to var turēt rokās, aptaustīt un klausīties, ar to tas ir tiešām īpašs.

Lauris: – Albumā ir 11 dziesmas, viena tik veca, cik gadu grupa pastāv. Tā ir viena no īpašākajām dziesmām. Turklāt teksts ir latviešu valodā atšķirībā no jaunajām dziesmām, kuras ir angliski.

Aleksandrs: – Dziesmas foršas, agresīvas… Tādas, kādas spēlējam (smejas).

Jānis: – Man grupā šis albums ir vismazāk jūtīgais temats, jo ”Enhet” esmu samērā nesen, man nav bijis gods disku pārrakstīt trīs reizes. Grupā esmu piektais bundzinieks pēc kārtas, domāju, ka uz ilgāku palikšanu. Bet prieks par jauno albumu ir nenoliedzami.

– Kas bija grūtākais, interesantākais, vieglākais albuma izdošanā?

Lauris: – Grūtākais noteikti ir finanses. Ja nebūtu jādomā, cik tas maksā un kur dabūt naudu, būtu vienkārši. Un, lai izdotu kvalitatīvu ierakstu, jādomā par labu ierakstu kompāniju un daudz ko citu. Naudu albuma izdošanai paši vācām.

Jānis: – Man ļoti patika sēdēt studijā līdz trijiem naktī, trīs stundas gulējis, devos uz skolu, bet pēc mācībām tūlīt atpakaļ uz studiju. Jāsaka paldies Aleksandram, kurš mani atbalstīja un gulēja tikpat maz, cik es (smejas).

Aleksandrs: – Jā? Mēs gulējām kopā? (Smejas)

Mārtiņš: – Darbs studijā ir visinteresantākais. Tā ir ”cita ballīte”. Tie, kuri nodarbojas ar līdzīgām lietām, mūs sapratīs. Protams, tad neiztiek arī bez kašķiem un daudz kā cita. Bet tas ir process.

Lauris: – Albumu ierakstījām studijā Valmierā, bet ideālā variantā nākamo gribētu ierakstīt Zviedrijā vai Somijā, jo cenas nav īpaši atšķirīgas. Tā būtu cita kvalitāte. Mums jau ir trīs jaunas dziesmas, ko esam sacerējuši, domājot par jauno albumu.

– Kurš grupā ir jaunu dziesmu ideju ģenerators?

Mārtiņš: – Mūziku lielākoties taisa Aleksandrs kopā ar Jāni. Par tekstiem domā Lauris. Tad nākam kopā un pieslīpējam.

Jānis: – Viss notiek līdztekus, bet nesaistīti.

– Ko jums nozīmē būt visiem kopā? Būt grupai.

Reinis: – Patiesībā visi kopā sanākam reti. Galvenokārt uz koncertiem,mēģinājumiem.

Jānis: – Šo sarunu arī varētu ieskaitīt kā grupas mēģinājumu. (smejas)

Lauris: – Mūzika ir mūsu dzīvesveids un hobijs. Sajūtas, kuras piedzīvojam, braucot uz koncertiem savā busā, kur ir gulta, TV un viss pārējais, ir īpašas. Plānojam arī lielāku Eiropas tūri. Būs forši. Esam viena no retajām grupām Latvijā, kurai ir tik stabils sastāvs.

Jānis: – Grupa ir kā ģimene, busiņš kā mājas.

– Kurš bijis labākais koncerts?

Aleksandrs: – Polijā mums bija divi baigi labi konči. Gan publika bija traka, gan paši. Spēlējām absolūti svešai publikai, bet mūs uzņēma vienreizēji.

Mārtiņš: – Man jau liekas, ka ārzemēs spēlēt grūtāk. Tā ir pavisam sveša publika, ja tu viņus nepaķer, tad ir sūdīga sajūta.

Lauris: – Man atkal šķiet, ka ārzemēs spēlēt ir vieglāk, jo brauc uz svešu vietu, kā publiku paņemsi, tā būs. Bet Latvijā tā nereti ir zināma vai paredzama.

Marts: – Labi koncerti bijuši arī tie, kuros esam spēlējuši kopā ar krutajām grupām. Ar tādām, kuras skolas laikā esmu klausījies. Pat sapņos toreiz nerādījās, ka viņus dzirdēšu dzīvajā koncertā, kur nu vēl uz vienas skatuves spēlēšu.

– Kāpēc spēlējat smago mūziku?

Lauris: – Tas ir mūsu dzīvesveids. Tāpat kā tetovējumi uz ķermeņa, viss pārējais. Taču kaut kur lasīju, ka mūs jau sāk dēvēt par popmetālu – populārs metāls. Tas nav slikti.

– Kādu paredzat grupas nākotni?

Reinis: – Daudz piestrādājam , lai būtu kvalitatīvi koncerti. Lai katrs būtu kā priekšnesums.

Jānis: – Lai no pagrabiņiem pamazām kāptu uz lielām skatuvēm…

Didzis: – … spēlētu lielos ārzemju festivālos. Domāju, ka albums ir pirmais solis uz izaugsmi. – Ar ko aizraujaties brīvajā laikā?

Aleksandrs:Dzelžus bīdu bišķiņ.

Didzis: – Domāju, ka mana jaunā aizraušanās būs spēlēšana diskotēkās . Sāk iepatikties.

Jānis: – Kādreiz ar skrituļdēli braukāju, florbolu spēlēju, bet grūti apvienot ar darbošanos grupā . Laikam jau bungas ir mana lielākā aizraušanās.

Mārtiņš: – Pa retam ar divriteni pabraukājos. Bet vairāk neko. Darbs paņem daudz laika.

Lauris: – Divas reizes nedēļā eju uz basīti, uz trenažieru zāli, pārējais laiks aiziet darbā.

Reinis: – Meitenes ir mana aizraušanās.

Marts: – Skola, darbs un mūzika. Brīvajā laikā aizeju uz kādu koncertu vai teātra izrādi.

Lauris: – Patiesībā „Enhet” ir mūsu brīvais laiks.

– Un ko tad īsti nozīmē grupas nosaukums “Enhet”?

Lauris: – Es, Didzis un Mārtiņš ļoti sen atpakaļ sēdējām manas māsas istabā, kura tolaik mācījās Norvēģijā, un šķirstījām norvēģu valodas vārdnīcu. Atradu vārdu „enhet”, tulkojums – vienotība, vienība. Mirklī sapratām, ka tā sauksim grupu. Tā arī jūtamies vēl šodien – kā vienība.

Jānis: – Gribēju piebilst, ka grupa ir īpaša ar to, ka spēlējam trīs brāļi. Kaut ko tādu vēl var novērot „Kelly family”. (smejas)

Marts: – Gaidām visus cēsniekus uz albuma prezentācijas koncertu 26. decembrī Cēsīs „Fonoklubā”. Katram koncerta apmeklētājam šajā dienā bez maksas dosim arī jauno albumu „Check the foundation”. Tiekamies!

Grupas dalībnieki: Jānis Sildniks – bungas Aleksandrs Lomošonoks – ģitāra Mārtiņš Brants – bass Lauris Sildniks – balss Marts Sildniks – ģitāra Reinis Kārkliņš – skaņotājs Didzis Kozlovskis – grupas tehniķis

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Jauniešiem svarīga iekļaujoša sabiedrība

06:16
19.06.2024
10

Kā jauniešus ar ierobežotām iespējām iekļaut jaunatnes darbā un sabiedrībā kopumā un kādas metodes, strādājot ar šo iedzīvotāju grupu, būtu labākās, tāda bija galvenā tēma Vidzemes nevalstisko organizāciju forumā. Pasākums Liepas jauniešu centrā “Apelsīns” pulcēja 40 pārstāvjus no Cēsu, Valmieras, Lim­bažu, Smiltenes novada un Rīgas organizācijām. Tēma ir plaša, jaunieši ar ierobežotām iespējām nav tikai […]

Švīkas sirds rotaļpagalmā

00:00
18.06.2024
36

Bērni apgūst dažādas vizuālās mākslas tehnikas, bet galvenais ir katra īpašās izpausmes Ar izstādes “Švīkas sirds rotaļpagalmā” atklāšanu CATA kultūras namā vēl vienu māksliniecisko gadu noslēdz Daigas Jirgensones vadītā mākslas darb­nīca “9 kaķi”. Izstādes atklāšana ir kā svētki pēc padarītā darba, kur bērniem ir iespēja pabūt ar saviem vecākiem un vecvecākiem, kā arī gandarījums redzēt […]

Novada skolēni sadejo Cēsīs. Lietus svētkiem netraucē

14:34
05.06.2024
95

Ap tūkstotim mazu un lielu dejotāju no visa plašā novada 1. jūnijā Cēsu Pils parka estrādē izdejoja Cēsu novada Skolu jaunatnes deju svētkus “Viņi to pa īstam prot”. Svētki notika pēc astoņu gadu pārtraukuma, pulcējot dalībniekus no pašvaldības iestāžu kolektīviem – skolām, kultūras namiem un centriem – Cēsīm, Priekuļiem, Liepas, Straupes, Zaubes, Nī­taures, Drabešiem, Jaunpiebalgas […]

Drosmīgi piedalās runas konkursā “Pūcīte”

06:08
03.06.2024
119

Uzdrošinoties, pilnveidojot publiskās uzstāšanās prasmes, runājot mikrofonā, parādot sevi plašākai auditorijai, pārliecinoties par savām spējām, kā arī sniedzot prieku paši sevi un skatītājiem, 27 pirmsskolas vecuma bērni no visa plašā Cēsu novada piedalījās izteiksmīgās runas konkursā “Pūcīte” Līgatnē, radošajā kvartālā “Zeit”. Konkursa dalībnieki pirms tam jau bija izturējuši atlasi savā pirmsskolas izglītības iestādē. Dalībniekus sagaidīja […]

Skolēnu komandas sacenšas informātikā un matemātikā

07:13
01.06.2024
91

Cēsu Valsts ģimnāzijas (CVĢ) rīkoto Informātikas un matemātikas sacensību “KSIM Cēsis 2024” finālā piedalījās 13 komandas, kas tiesības startēt bija izcīnījušas 83 komandu konkurencē. Mājinieki Cēsu Valsts ģimnā­zijas komanda “Plūktāj­mezglu kviešienvadītāji”, kuru pārstāvēja 12.a klases audzēkņi Kārlis Driba un Rūdolfs Jāvalds un 10.a klases skolnieks Andris Jānis Rozen­bergs, saņēma atzinības rakstu. Pirmo vietu ieguva RTU […]

Jaunas ierosmes gūst abas puses

05:01
30.05.2024
45

Latviešu un dāņu skolotāji cits citu bagātināja pieredzē, tiekoties Erasmus+ sadarbības projekta“Mācīt ikvienu” vizītē Kopenhāgenā. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (DACVĢ) astoņi pedagogi iepazina Dānijas pieredzi diferencēta mācību procesa īstenošanā Lundehusskole­nas pamatskolā Kopenhāgenā. Skolā pastiprinātu uzmanību pievērš individualizēta atbalsta sniegšanai skolēniem, kuri nāk no dažādām sociālajām grupām. Lundehusskolenas direktors Kims Stenholms Paulsens pastāstījis, ka mērķtiecīgi […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
9
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
2
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi