Brīvdienās pirms nedēļas Raunas novada Drustos notika sporta spēles, kuru saturā iekļauta jauniešu rīkotā “Mazo drustēniešu stafete”. Tā notika nesen atklātajā Aktivitāšu takā, kura izveidota, pateicoties bērnu un jauniešu centram “Kūlenis”. Apjomīgā projekta pamatdoma ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, veicināt izpratni par līdzdalību un brīvprātīgo darbu.
Projekta “Darbs dara darītāju” mērķis ir iesaistīt Drustos dzīvojošos jauniešus dažādās nodarbēs un izveidot tādu jauno līderu komandu, kas spētu ikdienas darbos palīdzēt jaunatnes lietu speciālistam. Pašreiz no visām paredzētajām projekta aktivitātēm realizēta tikai puse. Drustu bērnu un jauniešu centra “Kūlenis” vadītāja Elīna Dobele pastāstīja: “Projektā jaunieši mācās piedalīties pasākumu organizēšanā, organizē darboties gribošas komandas, pulcē ap sevi citus jauniešus.”
Īpaši jāuzteic jauniešu līdzdarbība Aktivitāšu takas izveidē, kas sastāv no četriem posmiem: liānu tilta, abpusējās kāpšanas sienas, slīdošās liānas un zirnekļa. Nākotnē plānots taku paplašināt.
Sākotnēji taka bija plānota netālā birzītē pie skolas, kuru jaunieši pavasarī kopā ar pieaugušajiem talkā iztīrīja. Tomēr izraudzītā vieta nebija piemērota iecerei, tāpēc taku ierīkoja pie estrādes. “Prieks skatīties, ka pat meitenes nebaidījās ņemt rokā elektriskos instrumentus un izmēģināt veiklību vīrišķīgos darbos,” stāsta vadītāja. Pieredzē dalās arī Signija Betima Baranovska (14), atzīstot, ka tādus darbus darījusi pirmo reizi: “Nekad nebiju slīpējusi platformas, tas bija interesanti. Liels prieks par padarīto. Tagad ir, kur aiziet, nav jāgarlaikojas mājās.” Savukārt Mārtiņš Šostaks (15) uzslavē, ka darbs pie takas izveides bija labi organizēts un instruktoru padomi bijuši vērtīgi: “Šāda taka ir ļoti nepieciešama Drustu iedzīvotājiem, jo tagad ir ne vien sakārtots stūrītis, bet arī vieta, kur bērniem pozitīvā veidā izlikt enerģiju.”
E.Dobele atklāj, ka stafeti, kas bija iekļauta šī gada Drustu sporta spēlēs kā sacensību posms, ar lielu entuziasmu jaunieši paši domājuši un organizējuši. “Tā ir viņu līdzdalība un atbildība, viņi mācās komandas prasmes un līderību, tādā veidā viņi attīsta sevi un dod savu artavu Drustu attīstībā. Jaunieši daudz rūpīgāk izturas pret lietām, kur pielikuši savu roku,” stāsta E.Dobele. Arī Mārtiņš bilst, ka tagad daudz vairāk novērtē ne vien pašu darbu, bet arī citu centienus, piemēram, pašvaldības pūliņus: “Ja es manu, ka kaut kas tiek lauzts, neklusēju, bet aizrādu, lai neplēš.”
Kā nākamā šī projekta aktivitāte plānota sadarbība ar Drustu sieviešu klubiņu “Vaivele”, lai rīkotu radošās darbnīcas.
Projekts “Darbs dara darītāju” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas budžeta finansējuma ietvaros.
Komentāri