Draudzīgā aicinājuma svētki 28.janvārī DA Cēsu Valsts ģimnāzijā sākās ar Draudzīgā aicinājuma fonda apbalvojumu pasniegšanu pagājušā mācību gada valsts un novada olimpiāžu, konkursu un zinātniski pētniecisko darbu skates uzvarētājiem – 37 skolēniem.
Ģimnāzijas direktore Dace Eglīte atgādināja, ka Draudzīgā aicinājuma svētki ir idejas svētki, kam pamatā ir dāvinātāja prieks – mācēt ne tikai ņemt no skolas, bet arī tai dot. Viņa atzina, ka skola rada potenciālu, kurš sevi parādīs pēc daudziem gadiem, bet šobrīd skolēni ar pilsonisko stāju, apzinīgu mācību darbību var apliecināt, ka vēlas valstij dot savas zināšanas un radošās potences. D.Eglīte atzinīgus vārdus veltīja skolotājiem, kuri sagatavojuši audzēkņus lielajiem pārbaudījumiem.
Apbalvojumus skolēniem bija aicināta pasniegt ģimnāzijas viešņa, laikraksta „Diena” galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte. Pārstāvot skolu, 1.vietas ieguvuši Lita Juberte, Kristīne Muižniece, Kristīne Vibane, Ieva Lukstiņa, Māra Kalniņa, Atvars Altens, Ilze Andersone, Elīna Baltroka, Jevgēnijs Cibankovs un Roberts Osītis.
Sarmīte Ēlerte bija priecīga, ka ir klāt svētku brīdī, kad skolēnus godina par īpašiem panākumiem intelektuālajā darbībā. Viņasprāt, skolai jābūt pietiekami konservatīvai, lai veiktu galveno – gadu simtos sakrātās zināšanas nodotu nākamajām paaudzēm. S.Ēlerte aicināja skolēnus lūkoties uz sevi kā uz miniatūru biznesa kompāniju un noskaidrot, cik daudz katrs spēj sevī investēt. Vērtīgi ir sevi salīdzināt ar uzņēmuma stratēģiju – kas manī ir labs, kas jāuzlabo; kuras ir manas stiprās un kuras vājās puses; noskaidrot, kāpēc esmu vajadzīgs šim uzņēmumam. S. Ēlerte aicināja ikvienu domāt, kas viņā ir īpašs, un to pilnveidot.
Viešņa runāja arī par žurnālistu darba specifiku mūsdienās, par laikraksta „Diena” nākotni un atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Viņa sacīja, ka nav iespējams paredzēt, vai cilvēki saglabās rituālu rītos pie kafijas tases atšķirt laikrakstu, kas svaigi smaržo pēc drukas krāsas, vai pāršķirstīs tos pusdienas pārtraukumā, vai pirms gulētiešanas, vai arī informāciju smelsies no televīzijas vai interneta. Pēdējos gados žurnālistu veiksmīga darbība bieži bijusi sākums nopietniem juridiskiem, sabiedriskiem procesiem valstī. Ar laikraksta starpniecību lasītājiem veidojas saskare ar norisēm sabiedrībā, kas labāk situētiem cilvēkiem liek ieklausīties notiekošajā un mēģināt palīdzēt dzīves pabērniem. „Dienas” galvenā redaktore atgādināja arī par žurnālistu darbības nozīmi priekšvēlēšanu periodā, kad nepieciešams uzraudzīt jebkuru politisko spēku. Uz jautājumu par brīva laika pavadīšanu S. Ēlerte atbildēja, ka par viņas un dēla iecienītāko atpūtas vietu kļuvis Žagarkalns, un novēlēja arī ģimnāzijas saimei vienmēr atrast laiku svaigam gaisam un fiziskām aktivitātēm.
Par ģimnāzijas tradīciju kļuvis Draudzīgā aicinājuma dienā pulcināt pedagogus, kurus par mīļajiem skolotājiem vēstulēs un apsveikumos dēvējuši skolas jaunpienācēji – proģimnāzisti. Direktores vietniece organizatoriskajā darbā Elita Rozīte secināja, ka ne viens vien viesis jau būtu pelnījis mūžam mīļā skolotāja titulu, jo uz šo tikšanos bērnu aicināts daudzus gadus. Šajā svētku reizē par mīļajiem skolotājiem visvairāk bija kļuvuši tie, kas māca mūziku, latviešu valodu un matemātiku. Aicināto vidū netrūka arī klases audzinātāju.
Direktore D. Eglīte uzsvēra, ka Draudzīgā aicinājuma diena ir suminājums zināšanām un skolotāju darbam. Mīļie skolotāji saņēma ģimnāzijas balvas, skolēnu apsveikumus, ziedus un muzikālus sveicienus. Pirmo gadu proģimnāzijas klasēs ienākuši skolēni no tālām skolām – Madonas, Vestienas, Valmieras, Inčukalna un Smiltenes. Kopā būšanas mirkļi izskanēja ar kopīgu dziesmu, kas atgādināja, ka vienmēr uz pasaules būs kāds, kam vajadzēs siltas plaukstas.
Komentāri