Martā Cēsīs notiks Jauniešu forums, kurā varēs piedalīties ikviens jaunietis. Taču šobrīd, rokas klēpī salikusi, nesēž arī Cēsu novada Jauniešu dome. Viņi cītīgi gatavojas šim pasākumam. Cēsu Bērnu un jauniešu centra speciāliste Mārīte Mežale, kura ikdienā palīdz arī Jauniešu domes pārstāvjiem, stāsta, ka šobrīd jaunieši realizē divus projektus. Daļa no šobrīd darāmā darba rezultātiem tiks prezentēti martā Jauniešu forumā. “Ar jauniešiem daudz esam runājuši par to, kā viņu starpā apgrozās informācija. Vai viņi par aktualitātēm lasa presē, internetā vai ņem vērā tikai to, ko pastāsta draugi. Pašlaik Jauniešu dome visās pilsētas skolās veic anketēšanu, lai uzzinātu, kādā veidā tad īsti informācijas aprite jauniešu vidū notiek. To būs svarīgi uzzināt arī pašiem Jauniešu domes pārstāvjiem, kuri nereti saskaras ar to, ka informācija kaut kur ceļā līdz mērķpublikai iesprūst,” stāsta Mārīte, skaidrojot, ka šīs anketēšanas rezultāti tiks paziņoti Jauniešu forumā 23. martā. M. Mežale klāsta, ka Jauniešu forumā uzstāsies vairāki uzaicināti cilvēki, kuri stāstīs par dažādām aktualitātēm. Arī pašiem jauniešiem būs iespēja piedalīties dažādās diskusijās un aktivitātēs.
“Šis gads veltīts jauniešu informēšanai par brīvprātīgo darbu. Arī par to Jauniešu forumā runāsim. Jau līdz šim bieži ir runāts un dzirdēts, ka jaunieši stāsta par brīvprātīgo darbu ārzemēs, kas, nenoliedzami, ir labs veids, kā jauniešiem izrauties no ikdienas, iegūt jaunu pieredzi, nodibināt kontaktus un pilnveidot sevi. Taču bieži runājam tieši par brīvprātīgo darbu ārzemēs, aizmirstot paši savas mājas. Zinu, ka Siguldā ir jaunieši, kuri pāris reizes gadā dodas pilsētā pie vientuļiem ļaudīm, palīdz viņiem sakopt māju, saskaldīt malku vai izdarīt citus darbus. Arī šis ir brīvprātīgo darbs, un to varam darīt, palīdzot saviem līdzcilvēkiem. Domāju, ka Latvijā par to vēl daudz jārunā un jauniešu vidū šis brīvprātīgo darbs jāpopularizē. Protams, jābūt pašu jauniešu iniciatīvai. Jābūt pretim sadarbības partneriem- pašvaldībai, sociālajam dienestam vai kam citam,” domās dalās Mārīte.
Viņa stāsta, ka pilsētas jauniešiem līdz forumam veicams vēl kāds nozīmīgs darbs. “Arī šo ideju realizēsim, pateicoties projektam. Ideja ir pavisam vienkārša- Cēsu jaunieši, sadalījušies grupās, apmeklēs vairākas iestādes pilsētā, saprotot, ko katrā no tām un kādās dzīves situācijās sev var gūt. Esam jau ieplānojuši, ka jaunieši dosies, piemēram, uz pašvaldības policiju, karjeras konsultāciju centru, par kura eksistenci daudzi nemaz nezina. Dosies uz medicīnas iestādēm, bibliotēku, veselības centru, kurā pieejamas pat psihologa konsultācijas jauniešiem. Arī HIV centru un citur. Pēc tam jau Jauniešu forumā viņi varēs darboties grupās un dalīties savos iespaidos un pieredzē,” stāsta Mārīte. Viņa atklāj, ka tiks runāts arī par jaunatnes nākotnes politiku, jo būtiski ir redzēt un saskatīt jauniešu nākotni pilsētā, tas attīstībā un izaugsmē. “Par jauniešu vietu nākotnē savas pilsētas attīstībā ir jārunā. Jauniešu aktivitātēm būtu jāvelta arī savs finansējums, lai arī var saprast pašreizējos ekonomiskos apstākļus pašvaldībās. Taču jaunieši ir nākotne, ir svarīgi viņos radīt interesi darboties savas pilsētas un cilvēku labā. Ir svarīgi viņos nenokaut interesi par piedalīšanos projektos un dažādās aktivitātēs,” saka Mārīte. Liene Lote Grizāne
Komentāri