Ar atšķirīgu pieredzi un pat pretējiem viedokļiem piepildītu diskusiju-stāstu vakaru Cēsu Valsts ģimnāzija (CVĢ) tiešsaistē iedrošināja abiturientus domāt par izglītības un karjeras scenārijiem.
Tiešsaistes saziņā pagājušajā ceturtdienā topošie absolventi un viņu ģimenes varēja vērot un iesaistīties paneļdiskusijā “Dzīve. Skola. Izlaidums”. Tās mērķis bijis piedāvāt jauniešiem dažādus dzīves stāstus par studiju izvēli un karjeras veidošanu, “lai paši pieņemtu savu lēmumu, apzinātos, ka nav viena pareizā ceļa, un saņemtu pozitīvu iedrošinājumu sapņu īstenošanā”. Stāstnieku lomās iejutās gan divas Izglītības un zinātnes ministrijas ekspertes, gan esošo un pērn absolvējušo audzēkņu mammas, gan arī jau senāki ģimnāzijas absolventi. Runātāju atziņas ietvēra gan praktiskus jautājumus – ko un kur uzrunāt, lai iepazītu iecerēto darba un izraudzītās specializācijas studiju dzīvi; kā gatavoties studijām-, gan mudināja jauniešus ieklausīties savās spējās, vēlmēs un vajadzībās. Līdz ar to nedaudz asāka izvērtās arī dalībnieku reakcija uz ģimnāzijas un arī Kembridžas universitātes absolventa Edgara Klētnieka drosmīgo padomu – ja līdz vidusskolas beigšanai nav skaidras savas intereses, labāk ieturēt gada pauzi, nevis iestāties kaut kur un tērēt gan savu, gan pasniedzēju laiku. Nenoliedzami, vecākiem un pedagogiem šāds vēlējums raisa bažas par iespējamo motivācijas zudumu studijām vispār. Taču arī tālāk izskanējušie viedokļi sniedza daudzpusīgu redzējumu par tik tiešām ne tikai vienu pareizo ceļu.
Visnotaļ patiesa ceļamaize pirms lielajām krustcelēm – atliek vien topošajiem ģimnāzijas beidzējiem to pienācīgi pārdomāt. Ģimnāzijas direktores vietniece Vineta Stīpniece “Druvai” pastāstīja, ka eksperimentālā pārraide, iespējams, varētu attīstīties kā viedokļu apskats arī 9.klašu audzēkņiem un varbūt vēl kādam skolēnu vecumposmam.
Komentāri