Izsludināts biznesa ideju konkurss skolēniem “Ieskrējiens 2021”, ko rīko Cēsu Digitālais centrs sadarbībā ar koprades māju “SKOLA6”.
Konkursa mērķis – motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta/ pakalpojuma radīšanai, veicinot interesi par uzņēmējdarbības uzsākšanu un uzņēmējspēju pilnveidi.
Konkursā piedalās komandas divu līdz četru skolēnu sastāvā, kuriem ir vēlme izmēģināt sevi uzņēmējdarbībā. Cēsu Digitālā centra vadītājs Aleksandrs Ļubinskis saka: “Skolēnu mācību uzņēmums var būt jebkurā jomā, un patiesībā pieteikuma iesniegšanas brīdī var pat konkrētu nišu nenorādīt, galvenais, lai būtu vēlme darīt!”
“Ieskrējiens 2021” sāksies ar četrām nodarbībām, tās notiks reizi mēnesī attālināti, skolēniem skaidrojot uzņēmējdarbības pamatelementus. Pirmā nodarbība notiks jau nākamajā pirmdienā, “SKOLA6” vadītāja Amanda Krīgele stāstīs, kā radīt savu biznesa ideju.
“Bieži jaunieši grib kaut ko darīt, bet ir neziņā, ko īsti. Tāpēc pirmajā nodarbībā iepazīstināsim ar metodiku, kā atrast savu ideju. Tas lieti noderēs komandām, kas piesakoties vēl nebūs formulējušas darbības jomu. Tad divu nedēļu laikā jauniešiem būs savas idejas jāprezentē Amandai, kura kā mentors norādīs, kas ir labi, kas jāmaina, varbūt pat jāmeklē cita ideja. Notiks dialogs līdz brīdim, kad konkrētā ideja būs gatava nākamajam solim,” norāda A. Ļubinskis.
Otrajā nodarbībā skaidros, kā aprēķināt naudas plūsmu, pašizmaksu, lai palīdzētu saprast, kā no idejas iegūt naudu. Trešajā nodarbībā runās par mārketingu, tirgzinībām: kur sevi pozicionēt, kādi labākie tirdzniecības kanāli, kā veidot cenu politiku.
Pēc katras nodarbības būs jāpilda mājasdarbs, turpinot attīstīt savu biznesa ideju, ko varēs pilnveidot, sadarbojoties ar mentoru.
A. Ļubinskis stāsta, ka mentoru sarakstā iekļauti dažādu nozaru uzņēmēji, kas darbojas Cēsu novadā: “Viņi apņemas strādāt ar jauniešiem, atbildēt uz jautājumiem, palīdzēt noslīpēt biznesa ideju. Tikai tas, kas darbojas konkrētā jomā, vislabāk spēs pateikt, kā pareizāk un labāk. Domāju, iespēja konsultēties ar uzņēmējiem ir vislielākais šī konkursa pienesums. Paldies tiem, kuri piekrita palīdzēt jauniešiem.”
Decembra sākumā žūrija vērtēs, kā komandai veicies ar uzdevumu, vai ar visu tikts galā, dalībniekiem, kas jau būs uzsākuši biznesu, piešķirs papildu punktus. Trīs labākās komandas saņems nelielas naudas balvas, būs arī papildu balvas no atbalstītājiem. Tā skola, kuras audzēkņiem būs labākie rezultāti, saņems ceļojošo kausu.
Konkursā var piedalīties visu Cēsu novada skolu audzēkņi. Lai arī uzsvars likts uz vidusskolas vecuma jauniešiem, A. Ļubinskis saka, ka pieteikties varētu arī pamatskolēni, kuri jūt vēlmi darboties un kuriem ir skolotājs, kurš var palīdzēt konkursa gaitā. Konkursā aicināti piedalīties arī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi.
Sīkāka informācija par konkursu rodama mājaslapā http://smu.cdc.lv.
Komentāri