Izkrist cauri realitātei, aizceļot brīnumainā pasaulē un uz nedēļu nonākt zemē, kurā valda prieks, uzdrīkstēšanās, izaicinājumi un piedzīvojumi – izklausās pēc fantāzijas, taču “Kukaburras” nometnē, kas notiek Raiskuma pagastā, “Ungurmalās”, 60 bērniem nedēļas garumā tā kļuvusi par īstenību. “Kukaburra” ir vasaras nometne, kas notiek jau piekto gadu. Organizatores Anete Antrope un Linda Ķuze, kā arī pārējā radoša komanda ļauj sev un bērniem mesties izaicinājumos, jo tie ļauj uzdrīkstēties darīt un sasniegt mērķi. “Saspringtajā mūsdienu ritmā ir svarīgi jau dzīves sākumā iemācīties pozitīvi domāt, izkāpt no savas komforta zonas, sākt darīt un noticēt sev! Šis nometnes pirmsākums tapa kā pasaka, kuru mēs ar Lindu izfantazējām,” saka Anete.
Pamatā ir stāsts par trīs bērniem, kas nonāk brīnumaini maģiskā pasaulē, kurā dzīvo četras ciltis: Damriti, Raji, Burbari un Mursaji. Nometnes dalībnieki sadalās ciltīs, vidēji 15 katrā, un metas izaicinājumos. Stāstam jeb, kā organizatores pašas saka, leģendai šogad tapusi otrā daļa un četrām ciltīm pievienojusies piektā – Karlamburū cilts.
Visvairāk organizatori baidījušies līdzināties kādai nometnei, kas veidota pēc grāmatas motīviem, jo tas jau pašos pamatos izskaužot fantāzijas lidojumu.
“”Kukaburra” ir mūsu izsapņota nometne, kādu mēs ar Lindu būtu gribējušas piedzīvot bērnībā,” saka Anete, bet Linda piebalso: ““Kukaburrā” valda tikai bērni un jaunieši. Viņi pārvalda zemi, kurai ir sava politika, likumi, savs norēķinu veids – vērtspapīri, zemes piederības ID kartes, pieeja “Slepenajai bāzei”, pagātnes nostāstu grāmata. Bērni un jaunieši paši rada jaunas darba vietas, izvēloties, ar ko vēlas nodarboties, radot savus pirmos biznesa projektus “Kreatīvajās garāžās” (piemēram, pankūku namiņš, brīvdabas kino, svaigo sulu bārs, saldējuma kafejnīca, dārgakmeņu darbnīca, nometnes žurnāla izveide, burbuļtējnīca, kārtības un apsardzes firma, “Blēņotava” u.c.). Bērni un jaunieši nometnes laikā pārbauda savas spējas, paceļ pašapziņu un ļaujas izkāpt no ierastā, kļūstot patstāvīgāki.”
Katra cilts ir atšķirīga, katrai ir savs ģerbonis, uniformas, karogs, sauklis, priekšstāvētājs, un tai ir sava bāze. Kurai ciltij pieder nometņotājs, var uzzināt, izejot iesvētību pārbaudījumu un piedaloties cilts rituālā, kura laikā tiek sasaukts šamanis, nometņotāja roka pieskaras noslēpumu grāmatai, un brīnumu pilnais piedzīvojums sākas.
“Kukaburra” daļēji ir realitātes spēle, ko vecāki un interesenti var vērot mājās pie datora. “Nepacietīgākie vecāki jau zvana un interesējās, kad tad būs ievietots jaunākais video, jo darbavietās kopā ar kolēģiem gaida “jauno sēriju”, bez tās noskatīšanās nevarot uzsākt ikdienas darbus. Citi saziņā ar bērniem nodod instrukcijas, ka vairāk jāiet kameras priekšā, citādi bērnu nemaz neredzot,” smejas Linda, tā pavēstot, cik ļoti ar “Kukaburras” piedzīvojumu ir pārņemti ne vien dalībnieki, bet arī viņu vecāki.
“Nometnes bērni ir apbrīnojami komunikabli un draudzīgi, jo viņi saprot, ka ceļš pretī panākumiem slēpjas komandas saliedētībā. Te nav sāncensība vai ieriebšana otram, drīzāk sadarbībā balstīti panākumi, kas ļauj izrauties, pašapliecināties un sasniegt mērķi, sasniegt rezultātu. Nometnes dalībnieki ir ļoti radoši,” saka organizatores, piebilstot, ka neviena lieta nespēj iedvesmot tā kā piedzīvojums.
Priekulietis Markuss Karlsbergs (13) “Kukaburrā” piedalās trešo gadu. “Par nometni internetā uzzināja māsa, viņa man šo iespēju uzdāvināja. Prieks atkal satikt vecos draugus un iepazīt jaunos. Šeit ir interesanti, sprigani un humora pilni vadītāji. Kā liecina mans krekliņš, esmu Mursaju cilts pārstāvis, pašlaik mums sokas viduvēji, taču nometne vēl nav galā, mēs savus komandas rezultātus varam uzlabot. Esmu arī dabūjis komandas kapteiņa apliecību, kas apstiprina manas līdera spējas. Protams, no šīs nometnes paņemšu līdzi prieku, piedzīvojumu stāstus un emocijas,” saka M. Karlsbergs.
Raugoties bērnu sejās, var redzēt viņu mazās uzvaras un panākumus, jo katrs, dodoties Kukaburras piedzīvojumā, atgriežas pilnīgi citāds, izmainījies un nedaudz paaudzies.
Komentāri