Trešais lielais kopmēģinājums Cēsīs februārī vienoja vairāk nekā 500 dziedātāju. Cēsu 2. pamatskolas sarīkojumu zālē varēja sanākt vēl vairāk dziedošo skolēnu. Cēsu un novadu koros ir vēl lielāks skaits, tikai vīrusu laiks daļai koristu bija licis palikt mājās. Sevišķi nikni vīrusi plosījušies Priekuļu vidusskolā, kora dziedātāju rindas pagalam izretinot. Viņi nokavēto atgūs martā, aprīlī un maijā, kad Cēsīs atkal notiks kopmēģinājumi un uz tiem ieradīsies Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģenti, lai pastrādātu ar jaunajiem censoņiem. Aprīļa beigas būs tas laiks, kad sāksies koru skates un katram kolektīvam nāksies apliecināt, vai tas ir gatavs kāpt uz Mežaparka lielās estrādes Rīgā.
Lielajā repertuāra grāmatā, kas ir katram dziedātājam, nodrukātas 24 dziesmas. Cēsīs diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā ļoti skrupulozi tika apgūta, varētu pat teikt, trenēta, komponista Andra Konstanta sacerētā dziesma “Kalējs kala debesīs”. Skolēniem no Līgatnes līdz Jaunpiebalgai, no Cēsīm līdz Vecpiebalgai radās priekšstats, kā lielajā Dziesmusvētku estrādē būs jāseko līdzi diriģenta rokām.
Pēc visai nogurdinošās mācībstundas, kurā zēnu koriem bija tikai jānoklausās, un arī tas prasīja pacietību – pasēdēt klusu -, diriģenti Mārtiņš Klišāns un Ilga Šķendere vienojās, ka pienācis laiks izdziedāt jau tīri labi apgūto un bērniem tik aizraujošo komponista Kārļa Lāča dziesmu ciklu – rakstītu speciāli šīs vasaras svētkiem. Ciklu “Melna čūska” dzied visi kori – zēnu, meiteņu un jauktie kori, tajā iekļautas trīs dziesmas – “Jūriņ' prasa”, “Ja tu teiksi” un “Melna čūska”.
26. februārī skolēnu koru diriģenti dosies uz Rīgu, uz Latvijas Universitātes Lielo aulu. Tur notiks vasarā paredzēto Dziesmu svētku noslēguma koncerta modelēšana. Mairita Kaņepe
Komentāri