Piektdiena, 12. jūlijs
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs

Līdzgaitniekos eņģeļi

Sarmīte Feldmane
10:39
21.12.2016
40
Img 5658 1

Ieejot istabā, vairākkārt gribas padot labdienu, jo ienācējā raugās daudzi jo daudzi acu pāri. Cits smaida, vēl kāds
dziļdomīgi vēro, dažs, iegrimis savās domās un nodarbēs, pat nepievērš uzmanību, bet visi pretī dāvā labestību un mīlestību. Tā ir satikšanās ir 1800 eņģeļiem.

Raunēnietei Zentai Gavrilovai viņi aizņēmuši visu istabu, daži iekārtojušies vēl otrā telpā. “Pirmos man uzdāvināja draugi. Tā deviņi eņģeļi kādu laiku stāvēja plauktā. Ziemassvētkos sabrauca radi, ieraudzīja, tagad zināšot, ko dāvināt. Tā pa vienam vien eņģeli ieradās manā mājā,” stāsta eņģeļu kolekcionāre un piebilst: “Kur vien braucu, atgriežos ar kādu eņģeli. Ne visās valstīs var nopirkt eņģeļu figūras. Visvairāk man ir no Ziemeļeiropas un Krievijas.”

Katra figūra ir kā brīnums, kā mākslas darbs. No koka izgrebti, izkrāsoti Krievijas meistaru darbi, Latvijas amatnieku darinājumi no koka, šūti no auduma, Lietuvā tapušie no smalkiem diegiem, daudzi no ģipša, porcelāna, minerāliem, stikla, metāla, dažādas plastikas un plastikāta.

Turpat blakus zīmēti eņģeļi, kuri ir priecīgi, lielām, atvērtām acīm skatās pasaulē. Bez smaida nevar paiet garām eņģelim, kurš, laimīgs izgāzies, sēž krēslā, piemidzis sapņo un smaida. To Zentai uzdāvinājusi krustmeita. Eņģelis ir šūtā rotaļlieta, kuru garāmejot gribas pakutināt. “Viņā ir tik daudz prieka un mīlestības, ka katrs, kurš skumīgs, sāk smieties,” bilst Zenta.

Par katru eņģeli viņa var pastāstīt – no kurienes ieradies, kurš dāvinājis. Katrs eņģelis viņai ir mīļš. Gan tas, kurš izbrīnīts raugās uz pasauli no dāvinātas gleznas, gan eņģeļu ģimene, kuru Zenta saņēma dāvanā no Urālu metropolīta.

Reiz pie kādas mājas Zenta ieraudzīja vēja zvanu ar eņģeļiem. Tie stāvēja lietū, bija jau apsūbējuši. Viņai bija žēl eņģeļu. Zenta pierunāja saimnieci, atveda vietā citu vēja zvanu, bet to ar eņģeļiem restaurēja. Pateicībā tas skan tik dzidri, ka droši var teikt – eņģeļi muzicē, kopā ar citiem eņģeļu vēja zvaniem ar mūziku piepildās visa māja.

“Eņģeļi ir vēstneši starp zemi un debesīm, starp Augstāko un cilvēku. Eņģeli ir kā saules gaisma vai spīdekļi, kas atnes gaismu, apskaidrības enerģiju, skaidro prātu. Katrā cilvēkā ir eņģelis. Un ne viens vien, ja cilvēks atļauj, pieņem viņus. Ja eņģeļa nav, ja to atgrūž, cilvēks ir skumīgs. Man vienmēr bijis daudz eņģeļu, jūtu, ka viņi ir man apkārt,” zina stāstīt Zenta. Viņa par nemirstīgajām būtnēm var stāstīt un stāstīt. “Eņģeļi ir mūsu līdzgaitnieki, tāpat kā mēs, arī viņi mainās – pilda savus uzdevumus, attīstās. Jāmāk ar viņiem sadzīvot un uzticēties, viņi būs līdzās, palīdzēs. Jābūt beznosacījuma mīlestībai. Man pie mājas ir daudz puķu, palūdzu eņģeļiem, lai labi aug, un dārzs vienmēr ir ziedos,” pastāsta Zenta.

Kolekcija prasa arī rūpes. Reizes četras gadā viņa katru eņģeļa figūriņu nomazgā, citām ar fēnu nopūš putekļus. No stāvēšanas figūriņās parādās kāda plaisiņa, tā jāaizkrāso. “Ir eņģeļi, kuriem spārni no spalvām, tās ik pēc dažiem gadiem jāmaina. Tāpat auduma kažociņi,” atklāj raunēniete un piebilst, ka plastikāta figūriņas ar gadiem sāk drupt, diemžēl mūsdienu materiāli nav paredzēti ilglaicīgai izmantošanai. Taču no tiem izgatavotās figūriņas ir vieglāk kopt.

“Cilvēki manā mājā starp eņģeļiem jūtas labi. Mēs katrs pats veidojam savu nākotni un ņemam palīgos tos, kurus uzskatām par līdzgaitniekiem, man tie ir eņģeļi,” saka Zenta Gavrilova.

Par Zentas eņģeļu kolekciju interesējušies daudzi. Tikai vienreiz daļu tās viņa parādīja Rīgā. “Pārējie mājās skuma. Viņi saraduši būt kopā,” saka Zenta. Gan jau reiz viņas kolekciju varēs arī apskatīt. Tāda ir iecere.

Zenta dzirdējusi, ka viņai ir lielākā eņģeļu kolekcija Eiropā, citiem nav vairāk par pustūkstoti. Varbūt viņa uzrakstīs grāmatu par eņģeļiem. Zenta Gavrilova padomā un nosaka: “Varbūt!”

Ziemassvētku laikā eņģelītis ir mīļa dāvana. Zenta Gavrilova pārliecinājusies, ka tos dāvina un saņem tie, kuri atvēruši sirdi gaismai, kuri izprot pasaules lietu kārtību. Latvijā dāvināt eņģeļus nav nekas neparasts.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Svešumā latviskums uztur garu

08:03
11.07.2024
20

Jāņa Vecozola dzīve metusi dažādus līkumus. “Kā daudziem latviešiem šajos laikos,” viņš saka un piebilst, ka vasarā gribas būt Latvijā. Jānis dzimis un bērnību pavadījis Cēsīs, tad ģimene pārcēlās uz Priekuļiem, tur mācības pamatskolā, tad Jāņmuižas lauksaimniecības skolā, armija, darbs un ģimene Cēsīs. “Strādāju par šoferi, lai tiktu pie dzīvokļa, pārgāju uz celtniecību. Tad sākās […]

Suns māca dzīvot rotaļīgi un dalīties ar to

06:24
08.07.2024
27

 “Kanisterapija ir suņu asistēta terapija. Nereti šķiet, ka tā ir suņa glaudīšana, un dažreiz tā tas arī var izskatīties, taču kanisterapija ir daudzveidīga gan atkarībā no mērķauditorijas, gan suņa,” teic kanisterapijas speciāliste Tamāra Kabakova. “Bērni visbiežāk vēlas suni paglaudīt, pabužināt, samīļot. Tāpēc arī lielos pasākumos ir svarīgi stāstīt, kā ar suni pareizi darboties. Es to […]

Savā īpašajā vietā

07:21
07.07.2024
82

“Kamēr vēl mitrs un neput, zāle jānopļauj,” saka Solvita Jansone un steidz appļaut mājas apkārtni. Viņa atzīst, ka pagaidām vasara ilgstoši nav bijusi tik karsta kā  pērn, bet puķes nācās regulāri un cītīgi laistīt, dārzam gan bija jāpietiek ar rezervēm un rasu. “Lietus bija ļoti vajadzīgs, tagad apkārt    svaigums, viss var augt,” teic Solvita […]

Radošais process kā terapija

05:26
07.07.2024
26

Saruna ar digitālā satura veidošanas un skatuves mākslinieci DĀRTU ZVANERI Daudziem Dārtas vārds noteikti pazīstams caur labskanīgā ķeltu arfas un čella dueta “Infini” skaņām. Ar viņu sarunājāmies par mūzikas ceļu, teātri un to, ka dzīve allaž zina labāk, kas mums vajadzīgs. -Daudzi jūs iepazinuši caur mūziku, bet pati sakāt, ka esat ļoti radoša būtne – […]

Veselīgu matu augšanas noslēpums

14:31
05.07.2024
312

Veselīgu matu veidošana ir kopīgs mērķis daudziem, tomēr bieži vien tas šķiet kā slepenas dārgumu medības ar grūti iegūstamām balvām. Patiesi veselīgu matu pamatā ir ne tikai spīdīgi attēli reklāmās un nemitīgi mainīgās matu kopšanas tendences, bet arī izpratne par to unikālajām vajadzībām un rūpes par tām. Veselīgu matu kopšanas nozīme ir nepārspīlēta; tā nav […]

Zīmē sprediķī saklausīto

05:20
04.07.2024
52

“Māksliniece Ingūna Briede no 2021. gada Adventa sākuma dievkalpojumos ļaujas, lai sadzirdētais Dieva Vārds top par zīmējumu – meditatīvu, noslēpumainu un reizē uzrunājošu, Vārdu atklājošu. Iepriekš nav zināms, kas taps. Ingūnas roka, paņēmusi tintes pildspalvu, sajūtu vadīta, velk līnijas”, rakstīts mākslinieces zīmējumu izstādes “Vārda piezīmes līnijās” – stāsts par Dieva Vārda (pie)zīmēšanu – pieteikumā. Cēsu […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi