Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Nevēlēšu par …

Druva
23:00
09.10.2006
5

Jau atkal klāt vēlēšanas. Tīrais izmisums, nav par ko balsot, šķiet, ka sevi piedāvā tik vien kā blēži, sava labuma tīkotāji un diletanti. Pat balsot iet negribas.Bet nē, tomēr iešu. Varētu piekrist izbijušam politiķim, ka nav jēga meklēt netīrās veļas kaudzē mazāk sašmucēto kreklu, uzvilkts tas tiks tā kā tā, labāk izmantot kaut vai mazo, bet tomēr iespēju ietekmēt šo procesu.

Piedalīšanās vēlēšanās nenozīmē samierināšanos ar mums ierasto liekulīgo demokrātijas imitāciju. Var mēģināt radīt ko labāku, dalība vēlēšanās tam netraucē, bet pagaidām izskatās – nevienam spēciņu šādam dižam darbam nepietiek.

Daļēji piekrītu tiem, kas apgalvo: „Ja vēlēšanas ko mainītu – tās tiktu aizliegtas”. Bet kādēļ aizliegt, ja daļa neapmierināto tā vietā, lai līdz tam nonāktu un sagrautu „demokrātijas” ilūziju, vienkārši uzmet lūpu un plāta rokas bezspēcībā. Vai tas nav tieši tas, kas valdošai elitei vajadzīgs, cilvēki paši izvēli atstāj citu ziņā bez jel kādiem aizliegumiem.

Jēga nebalsot ir, ja var noraut kvorumu, samazināt ievēlēto ietekmi, samazināt sev nevēlamu elementu ievēlēšanas iespējamību, bet pašreiz nebalsošana to nenodrošina. Jūrmalas lieta rāda, ka neierasti tautas balsojumi var radīt varturiem arī pamatīgas galvassāpes. Tad kādēļ to neizdarīt?

Ja galīgi neapmierina valstī notiekošais, varbūt labāk tomēr aiziet un nobalsot par tiem, kas nav bijuši pie varas un kuru rīcībā nav ie-spaidīgu resursu, nekā ignorēt vienu no iespējām ko mainīt.

Vēl nezinu, par ko balsošu, bet noteikti zinu, par ko nebalsošu.

Nebalsošu par partijām, kas pāris gadus atpakaļ atklāti meloja par Eiropas debesmannu. Cenas ir pasakaini cēlušās, algas knapi velkas līdzi, tautieši spiesti emigrēt labākas dzīves meklējumos, tiek uzspiesta absurdā Eirolandes likumdošana, uzlikti sodi par tās nepildīšanu, vērti vārti imigrantu pieplūdumam utt. Pirms referenduma par to klusēja, līdz galam nepateica, pat atklāti meloja, cerēja, ka neatminēsim, sak, nāks jauni s*di, vecie aizmirsīsies.

Tāpat man uzticību nevieš partijas, kas mūs ir ievilkušas bezjēdzīgā imperiālistu karā un pazemo valsti, regulāri lišķīgi pielienot pasaules žandarmam un četrrāpus mēģinot uztiept „demokrātiskās vērtības” kaimiņvalstīm.

Protams nebalsošu ne par plaši zināmā baņķiera jaunāko politisko projektu – saskaņu, ne arī par bitēm. Pēdējie vispār nebeidz pārsteigt, viņu jaunākais šedevrs: „ķīnietis šodien ir krievs rīt” ir visai interesants domu gājiens. Interesanti, ko paši krievi saka par šādiem izredzēto murgiem?

Tāpat manu balsi neredzēt jlaicēniem. Uzskatu tos par starptautiskā kapitāla un radikālā liberālisma pakalpiņiem. Žēl, protams, tos godīgos ļaudis, kas bēgot no vilka (vietējiem oligarhiem), skrien ķetnās lācim svešā lielkapitāla finansētu organizāciju izskatā. Tas, ka jlaicēni tagad izmisīgi cīnās ar oligarhiem, nenozīmē, ka viņu vietā piedāvātais „tiesiskums” būs labāks. Manā uztverē tiesiska laupīšana ir daudz sliktāka par prettiesisku, prettiesiskai vieglāk pretoties, un tas, ka starptautiskajam kapitālam ir pie kājas vietējo dzīves līmenis, rāda neskaitāmi Āfrikas, Āzijas, Latīņamerikas un pat Eiropas valstu piemēri. Visbeidzot, tas, protams, ir mans pieņēmums, bet pēc būtības neredzu jlaicēnu atšķirību no bitēm, mērķpublika tik cita un attiecīgi tās pieprasītā domu izteiksmes forma, bet ieturētais virziens viens un tas pats, tikai vieniem latviešu valodā, citiem – krievu.

Nekādā gadījumā nebalsošu par mākoņu balto tēvu un viņa kretīnu blici, nav jau žēl, ka cilvēks sevi neaizmirst, bet kaut kādai mēra izjūtai tomēr ir jābūt un ar sabiedrību tā kā nāktos padalīties. Bet nē, sava labuma vārdā var i zagt, i laupīt, i valsti svešiniekiem izpārdot, galvenais, ka pašam labi un „papīri tīri”.

Neizvēlēšos arī veco ceļinieku un sektantu sarakstu. Veikli ļaudis, protams, bet kurš gan cits lika pamatus valsts izpārdošanai, kurš gan cits uzsāka iedzīvoties uz tā rēķina, rādot priekšzīmi sekotājiem. Kurš gan cits, dzīdamies pēc personiskā labuma, aktīvi iesaistījās valsts izpārdošanas un liberālisma ieviešanas spēlē, un kurš gan cits tagad, pirmsvēlēšanu laikā, liekulīgi „cīnās” pret vienu no jaunās pasaules kārtības izpausmēm – homoseksuālisma normalizācijas propagandu. Dieva vārda nelietīga valkāšana un nekas vairāk, žēl par baznīcu, protams, bet vai tad tā kādreiz ir bijusi savādāka.

Tāpat uzticību nevieš jaunuļi, kuru vadonis mierīgu sirdi i padzenā bumbu, i jautri patērzē ar bēdīgi slavenu žīdu izcelsmes nacistu. Apšaubu arī viņu veiktspēju – skaļas akcijas rīkot ne slikti padodas, bet nedomāju, ka ar to ir gana, tad jau labāka izvēle šķiet Baķka & Co ar savu programmu (idejiski) vai zaļie zemnieki (pēc saimnieka).

Visbeidzot, nebalsošu ne par sociāldemokrātiem (neiespaido to darbi Rīgas domē), ne par jauniem demokrātiem (tas barvedis viņiem tāds dīvains), ne dzimteni, ne tādiem nenopietniem sarakstiem kā Māras zemi un latviešu Latviju.

Paliek tas, kas paliek. Izdomāšanai laika gana, bet, ja nesanāks izšķirties, arī nekas – vilkšu lozi vai metīšu kauliņus.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

“Atkal viena ziema izaurēta. Izturēta".

12:18
13.04.2024
13

(M. Čaklais) Laiks ir skarbs ne tikai kara dēļ. Vairāki Eiropas Savienības (ES) institūciju lēmumi pēdējā laikā vismaz Latvijā rada neizpratni, spriedzi un arī nepatiku pret ES. Diemžēl vēlmi piedalīties Eiroparlamenta (EP) vēlēšanās 8. jūnijā tas, visticamāk, nevairos, lai gan šie notikumi spilgti apliecina to, cik svarīgi, kādi cilvēki tiek ievēlēti Eiroparlamentā, jo EP var […]

Katram sava loma

12:16
13.04.2024
8

“Īstais teātris ir dzīve,” secina aktrise Džūlija Lamberte (attēlo Vija Artmane) filmā “Teātris”. To sapratuši un lieliski izmanto televīzijas ļaudis, veidojot realitātes šovus, kas nudien bieži vien ir interesantāki un saistošāki par daudzām filmām un pat teātra izrādēm. Ja nu neinteresē šovi, ne mazāk saistoša ir politiskā skatuve, kas liek gan vilties, gan pasmieties, gan […]

Dažādas intereses vienā laivā

08:15
10.04.2024
17

Cik nav dzirdēta darba devēju neizpratne, ne sūkstīšanās, ka darbinieki prot pagarināt brīvdienas, vasarā atvaļinājumus. To izdara saslimstot un saņemot naudu gan no darba devēja, gan valsts. Uzņēmēji gadiem runā, ka ir cilvēki, kuri iemanījušies izmantot darbnespējas lapas, lai atpūstos. It kā jau – kas tur slikts, katram veselība ir tāda, kāda nu ir, un […]

Uz kuru pusi spert soli

09:54
08.04.2024
33

Nākamajā nedēļā pašvaldība izsolīs Ungurmuižas nomas tiesības. Tik nozīmīga kultūrvēstures objekta nodošana nomā Cēsu novadā vēl nav bijusi. Ir pieredze ar Ruckas muižu Cēsīs, taču tas gluži nav tas, ko gaida Ungurmuižas gadījumā. Ruckas muižas kompleksu izsolīja bezatlīdzības lietošanā, lai tur turpinātu attīstīt mājvietu radošajām industrijām. Prasība – nodrošināt rezidēšanas iespējas kultūras, vides, aprites ekonomikas […]

Demisiju birums

09:52
07.04.2024
40

Izskatās, ka uz Latvijas publiskās skatuves šobrīd tāds demisiju biruma laiks. Kamēr mēģināju saprast, kādi iemesli liek amatpersonām demisionēt un kas tomēr palikt krēslā, arī pēdējā skaļāk izskanējusī par pikanto video nodēvētajā skandālā iesaistītais politiķis – Jelgavas novada mērs – atteicies no amata. Un lai gan sākotnēji mērs Madars Lasmanis sacīja, ka viņam nav, par […]

Krievijas politiskā ainava

00:00
06.04.2024
31

Vērojot ziņu plūsmu no Krievijas pēc 22. marta terora akta “Crocus City Hall”, ir redzams, ka varai tas labi noder kara histērijai. Dienu pirms terora akta Kremļa runasvīrs Dmitrijs Pes­kovs paziņoja, ka Krievijā ir karastāvoklis, lai gan līdz tam agresorvalstī vārdu “karš” nedrīkstēja lietot, tika runāts tikai par spec­operāciju. Jau 6. martā ASV publiski brīdināja […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
18
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi