Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņā “Cits Bazārs”, kurā Rīgā ik decembri satiekas veiksmīgākie jauniešu veidotie uzņēmumi, kas piedāvā pašu radīto produkciju, balvu pamatskolu grupā saņēma Jaunpiebalgas vidusskolas meiteņu komanda “BathMiracle”. Taču pašu galveno – pieredzi – ieguva visi dalībnieki.
Jaunpiebalgas vidusskolu pārstāvēja divi skolēnu mācību uzņēmumi: “EDUARDA SKAIDAS”, kur komandu veidoja skolēni Eduards Ješkins, Armands Samohvalovs, un “BathMiracle” komandā Laimdota Krilovska, Lauma Ciekurzne, Sofija Johansone, Signe Unda Seržante.
Tieši meiteņu mācību uzņēmums “BathMiracle” ieguva uzvaru nomināciju kategorijā “Labākais SMU produkta zīmols” pamatskolu grupā un saņēma balvu no ziņu portāla “Delfi”. Savu piedāvājumu meitenes raksturo: “Ar mūsu produktiem savu vannošanos var padarīt par neaizmirstamu pieredzi. Soda un citronskābe radīs brīnumainu putošanu, Epsom sāls nomierinās nogurušos muskuļus pēc garas dienas, un kartupeļu ciete ādai iedos zīdainu sajūtu. Pievienotās ēteriskās eļļas dos patīkamu aromātu. Katra vannošanās reize pārvērtīsies greznā SPA pieredzē.”
SMU “BathMiracle” tika arī nominēts kategorijā “Sociālo mediju komunikācija”, bet vidusskolas mācību uzņēmums “EDUARDA SKAIDAS” bija viens no uzņēmumiem, ko virzīja izvērtēšanai kategorijā “Tehnoloģiskās inovācijas prece/pakalpojums”.
Jaunpiebalgas vidusskolas mācību uzņēmumu vadītāja un skolotāja Vita Kļaviņa stāsta, ka šajā mācību gadā skolā darbojas pieci skolēnu mācību uzņēmumi, līdzteku jau minētajiem arī “Adorno” (Laura Pērkone, Liāna Pētersone), “Rasas rotas” (Rasa Sila un Toms Sils), “Rūta rotā” (Rūta Muižniece un Kerija Kravale).
Tirdziņā piedalījās arī Vecpiebalgas vidusskolas skolēni. “Radīt prieks somas” mācību uzņēmuma veidotāji ir Marija Anna Krastiņa (9. klase) un Artjoms Krastiņš (7. klase). Sākotnēji tika radītas grāmatzīmes, ar kurām skolēni piedalījās skolas tirdziņā, taču ideja neattaisnojās, tika domāts, kā meklēt ko unikālāku,” par jauniešu centieniem uzņēmējdarbībā pastāsta Vecpiebalgas vidusskolas angļu valodas skolotāja Inese Ozola-Strode. Kopā ar skolotāju tapa doma izgatavot somas no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. “Šobrīd piedāvājumā ir videi draudzīgas un unikālas auduma somas un maki, kas tiek darināti no rūpīgi atlasītiem lietotiem audumiem. Marija ar Artjomu atzīmē, ka viņu radītie produkti ir gan praktiski, gan izceļ dzīvesveida ilgtspējīgas vērtības. Piedalīšanās pasākumā “Cits Bazārs” bija lieliska pieredze, lai gan tirgošanās neizdevās tik lielā mērā, kā iecerēts lielās konkurences dēļ, tika gūts daudz noderīgu zināšanu un iedvesma turpmākai izaugsmei,” teic I. Ozola-Strode.
Par to, ko lielajā “Citā Bazārā” piedāvāja “Stila rotas”, pasaka jau pats nosaukums. Darinājumi ir iecienīti Vecpiebalgas skolas tirdziņos. Mācību uzņēmumā darbojas sestās klases skolnieces Samanta Gorovenko un Justīne Adlere un septītklasniece Aleksandra Komarova. Meitenes uzsver, ka rotu veidošana ir viņu aizraušanās jau gadiem, skolas tirdziņos ar darinājumiem piedalās kopš 2. klases un katru reizi to produkti tiek ātri izpirkti. Kā atzīst meitenes, rotas ir rūpīgi gatavotas, iesaiņotas un tajās ir ielikta sirds un mīlestība. Tās tiek veidotas ar domu palīdzēt cilvēkiem izpaust savu īsto stilu un identitāti, vienlaikus izceļot skaistumu ar unikāliem aksesuāriem. Komanda ir saņēmusi arī atzinību skolas organizētajā Biznesa ideju konkursā, kur ieguva nomināciju par gaumīgāko iepakojumu.
Šajā mācību gadā meitenes uzņēmējdarbības pulciņa ietvaros nodibināja mācību uzņēmumu un guva iespēju piedalīties pasākumā “Cits Bazārs”, kas ļāva paplašināt viņu biznesa iespējas un gūt vērtīgu pieredzi. Meitenes tic, ka viņu darbs ir daudz vairāk nekā tikai rotu izgatavošana. Tas ir veids, kā pierādīt sev un citiem, ka viņas var sasniegt vairāk, nekā citi domā. Viņas ir gatavas izcelt savu identitāti un parādīt, ka ar neatlaidību un aizrautību var sasniegt lielus mērķus.
Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņu “Cits Bazārs” rīko izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.
Komentāri