Trīs dienas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā meistarklases vadīja Gdaņskas mūzikas akadēmijas alta spēles profesors Kšištofs Komendareks-Timendorfs.
“Tā kā vidusskola ir reģionālais metodiskais centrs, aicinājām arī audzēkņus no Vidzemes mūzikas skolām un citām vidusskolām. Meistarklasēs piedalījās ne tikai vidzemnieki, arī jaunie mūziķi no Ventspils, Ādažiem, Rīgas. Katram tā bija lieliska iespēja papildināt savas muzikālās prasmes,” stāsta Mūzikas vidusskolas projektu vadītāja Elīna Eglīte, bet stīgu instrumentu spēles izglītības programmas vadītāja Inese Nelsone atgādina, ka audzēkņiem skolā ne tikai jāapgūst instrumenta spēle, bet arī jāseko līdzi, kas notiek mūzikas pasaulē. “Profesors Kšištofs Komendareks-Timendorfs ir izcils mūziķis un pedagogs. Viņa pieredze darbā ar audzēkņiem noder arī skolotājiem. Profesora meistarklasēs iegūto audzēkņi ļoti novērtē,” saka I.Nelsone.
Pēc meistarklasēm K.Komendareks-Timendorfs vērtēja, ka ir patīkami pārsteigts par jauniešu augsto muzikālo līmeni. “Tas iedvesmo. Viņi ir talantīgi. Man patīk muzicēt ar jauniem cilvēkiem un dalīties pieredzē. Katram laikmetam mūzikā ir kas savs. Ja spēlē Mocartu, Čaikovski, jāmācās, kā spēlēja, un interpretēt šodienīgi,” saka meistarklašu vadītājs un atklāj, ka jaunajiem mūziķiem mācījis arī tehniskas lietas, bet ikvienam mūziķim pats svarīgākais ir izjust mūziku un to atskaņot.
Meistarklašu laikā notika arī neliels koncerts, kurā piedalījās vidusskolas 4.kursa kameransamblis – Rēzija Vītola (vijole), Debora Dadzīte (čells) un Linda Biļinska (klavieres). Viņas muzicēja kopā ar profesionāliem mūziķiem Kšištofu Komendareku-Timendorfu (alts), Raimondu Ozolu (vijole) un Uģi Krišjāni (klavieres).
Debora Dadzīte pastāsta, ka kameransambļa dalībnieces skaņdarbu jau bija apguvušas, bet darbs ar profesoru bijis nenovērtējams. “Spēlēt ansamblī nav viegli. Profesors mācīja frāzējumu, kā veidot saskaņu starp vijoli un čellu, kā ieklausīties pārējos.”
Savukārt pazīstamais vijolnieks Raimonds Ozols, kurš atsaucās idejai par kopīgu koncertu, uzsvēra, ka meitenes ātri uztver, ko saka profesors. “Tikai jāstrādā, tad sanāks. Mūzika ir jāizdzīvo,” atgādināja R.Ozols.
Meistarklases vidusskolā notika programms “Erasmus+” ietvaros.
A.Kalniņa Mūzikas vidusskola līdz 2027.gadam ir programmas “Erasmus+” akreditēta skola , tādējādi gan pedagogiem, gan audzēkņiem ir iespēja paplašināt redzesloku, apgūstot jaunas kompetences un pieredzi.
Nākampavasar audzēkņi un pedagogi brauks pieredzes apmaiņā uz Volosas mūzikas skolu Grieķijā.
Komentāri