Par Latvijas Universitātes Fonda stipendiātiem kļuvuši stipendiju programmas „Ceļamaize 2010 un M.M.V. Petkevičs” 2010./2011.akadēmiskā gada ieguvēji.
LU savas rindas papildinājusi ar
izciliem un sabiedriski aktīviem 1. kursa studentiem. Stipendiju ieguvuši arī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventes Dārta Dzenīte ( Humanitāro zinātņu fakultātē padziļināti apgūs baltu filoloģiju) un Madara Jakobsone ( Sociālo zinātņu fakultātē padziļināti apgūs komunikācijas zinātni, Cēsu Valsts ģimnāzijas absolvents Kristaps Zvejnieks Ekonomikas un vadības fakultātē apgūs starptautiskās ekonomiskās attiecības, kā arī Vecpiebalgas pamatskolas absolvente Ieva Tomaša Humanitāro zinātņu fakultātē apgūs moderno valodu un biznesa studijas). Dārta Dzenīte dalās ar pieredzi par stipendijas saņemšanu un līguma parakstīšanas svinīgo pasākumu A. un K. Morbergu vasarnīcā Jūrmalā.
„Emocijas, kas mani pārņēma, esot K. Morberga vasarnīcā, arvien sit augstu vilni! Ir liels prieks iepazīt vienu no mecenāta, K. Morberga, dzīvesvietām. Apbrīnoju tik pašaizliedzīga cilvēka sniegto atbalstu latviešu jauniešiem, kā arī investīciju Latvijas nākotnē. Tā ir mūsu atbildība un K. Morberga uzticēšanās mums ikvienam. Es gribētu centralizēt katra no mums stipendiātiem piederošo vērtību – ATBILDĪBA. Pirmkārt, stipendija sniedz gan materiālo atbalstu, gan pārbauda katra mūsu vērtību sistēmu. Parakstot līgumu, izjutu, ka līdz ar šo dienu esmu devusi solījumu K. Morbergam ar maksimāli lielu atdevi nodoties studijām, lai varētu būt cienīga Latvijas nākotnes veidotāja. Literatūrzinātne ir mana sirdslieta, tādēļ ceru, ka varēšu sniegt devumu latviešu kultūrā. Tā būs mana samaksa par iespēju bez rūpēm par finansēm paplašināt savas zināšanas izvēlētajā jomā.
Otrkārt, tā ir mana atbildība, ka iegūtās zināšanas es ieguldīšu nevis citas valsts līdzekļu uzkrāšanā, bet gan Latvijas labā. Pat, ja nākotne man sniegs iespēju apgūt zināšanas arī plašākā pasaules mērogā, man ir jāapzinās un jāizkristalizē, kuras iegūtās dotības palīdzēs Latvijas vārda celšanā un popularizēšanā. Treškārt, tā ir atbildība par nākošajiem LU studentiem. Kāds ir teicis: “Dots devējam jāatdod”. Liekas, ka materiālā dzīve padara cilvēku aklu un kurlu, bet, redz kā, K. Morbergs kļuva acīgs un dzirdīgs! Viņš saprata, kas Latvijai vienmēr būs lietderīgs – ne tikai viņa skaistās uzbūvētās ēkas, bet gan kvalitatīvs darbaspēks, kas spēs radīt stabilu, drošu pamatu Latvijas izveidei. Šis darbaspēks būs LU nākamie studenti. Lai mēs tālākā nākotnē neaizmirstu par mūsu katra pirmo labvēlīgo kursu LU un līdz ar to arī būtu paraugi mūsu aizbildnim, atbalstot arī pašiem Latvijas jaunos studentus. Lai mēs to panāktu, mums ir jākļūst par labu darbaspēku topošajā Latvijā!”
„Ceļamaize” – stipendija izcilai izglītībai ir nodibināta ar atbalstītu perspektīvus un zinātkārus LU
studentus, kuriem ir nepieciešams finansiāls atbalsts un kuriem ir izcilas sekmes.
Stipendijas apjoms ir 1500 lati 2010./2011.akadēmiskajā gadā. Stipendiju var izlietot mācību maksas segšanai, ja neiekļūst budžeta grupā, vai ikdienas tēriņu segšanai – dzīvošanas izdevumi un sevis intelektuāla pilnveide.
Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un ar izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.
Komentāri