Prasme sasmīdināt klausītājus ar anekdoti, kā arī anekdošu repertuāra bagātība un oriģinalitāte, prasme iepriekšējam runātājam atbildēt ar anekdoti un runāšanas laikā veidot dialogu ar klausītājiem – lūk, noteikumi, kas skolēniem bija jāievēro, lai Rīgā spētu veiksmīgi piedalīties konkursā “Anekdošu virpulis 2014.” Viņu vidū bija arī uzvarētāji no Priekuļu vidusskolas, kā arī Vidusvidzemes jokotāju sacīkstēs.
Konkursa finālā no Vidzemes, Latgales un Kurzemes nokļuvušos bērnus un jauniešus vērtēja Latviešu folkloras krātuves speciālisti, kuri paši ir lieliski stāstnieki un anekdotisku atgadījumu zinātāji. Rīgas Latviešu biedrības folkloras komisija kopā ar tradicionālās kultūras biedrību “Aprika” konkursu rīkoja ne pirmo gadu, tāpēc cerēja sagaidīt jokus, smieklīgus atgadījumus gan no veciem laikiem, gan saskatīt jocīgo ikdienas situācijās.
Novada kārtas rīkotāja, sākumklašu skolotāja Gunta Puriņa bija gandarīta, ka Rīgā priekulieši – pirmklasniece Dagmāra
Baumgarte, Mattiass Nellemanns no 3. klases, kā arī Artūrs Dāvids Bieziņš no 4. klases prata izsmīdināt klausītājus zālē un ieguva labu žūrijas komisijas novērtējumu. Dagmārai 1. pakāpes diploms un Dižās smīdinātājas tituls, Artūram Dāvidam 2. pakāpes diploms un Lielā smīdinātāja tituls, bet Mattiasam augstākais novērtējums, izteikts titulā Ekselentais smīdinātājs.
Gunta Puriņa uzsver, ka mazajiem prātvēderiem jau iepriekš bija izveidojusies atbalsta komanda – vecāki, kā arī skolotājas Agita Norvele, Anda Rozmisa un Ruta Kanušniece. Pieaugušie palīdzējuši sameklēt interesantākās un smieklīgākās anekdotes.
Pasākuma mērķis ir jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana, prasme palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas. Stāstnieku konkursa “Anekdošu virpulis” dalībnieki finālā ir dzirdējuši daudz anekdošu, un tās var stāstīt tālāk. Šogad īpaša uzmanība bija pievērsta jokiem par naudu, bagātību, mantu un mantkārību. No jocīgās puses tika izskatīta arī pāreja no lata uz eiro. Mairita Kaņepe
Komentāri