Līgatnes Mūzikas un mākslas skolā šajā mācību gadā audzēkņu skaits krietni pārsniedzis cerēto.
Skolas iepriekš izteiktās prognozes, lai tā
pretendētu uz valsts piešķirto finansējumu, bijušas krietni piesardzīgākas. Taču septembra sākumā 1. klasē, lai apgūtu mūziku, pieteikušies 13, mākslu – 12 jauni audzēkņi. Skola tobrīd apvienoja 91 skolēnu.
Taču tad vēl nebija sarīkota Līgatnes Mūzikas un mākslas skolas atvērto durvju diena. Nodarbības tajā notika pavisam demokrātiskā veidā. Saulainais laiks ļāva darboties skolas pagalmā. Molberti bija iznesti, tāpat kā bungu komplekts, ģitāra un pastiprinātāji.
Iedvesmoti no pieredzētā, mūzikas nodaļā klāt nāca veseli 12 audzēkņi, no tiem astoņi bija apņēmības pilni apgūt ģitārspēli.
Skolas direktore Irita Merga vērtē, ka interesi par iemaņu gūšanu kādā no mākslām bērni šoruden raduši paši, jo 2. septembrī Mūzikas un mākslas skolā paviesojušies visi sākumklašu bērni no Līgatnes novada vidusskolas. Iepazinušies ar aizrautīgajiem skolotājiem, iemēģinājuši instrumentus. Nozīme ir arī tam, ka vecāki bērnam labprāt novēl apgūt pamatus kādā no mākslām un paši gatavi pasekot bērna mācībām, iedvesmojot nepamest iesākto.
Direktore Irita Merga skaidro, ka Līgatnes novada pašvaldība turpinās atbalstīt skolas darbību kā finansiāli, tā morāli, ņemot vērā, ka valsts atbalsts ļoti būtiski samazinājies. Pirms kāda laika Kultūras ministrija izstrādāja mūzikas un mākslas skolu darbības un finansēšanas jauno modeli, paziņojot, ka tas būs spēkā četru gadu pārejas laikā.
Skolas atvērto durvju dienā bērni satikās ar aizrautīgiem jauniešiem, kuri paši gatavi pasniegt mākslas stundas. Aleksis Merga jau iemēģinājis pedagoģiskās spējas, pastrādājot par sitaminstrumentu skolotāju. Mūziķis Liedars Lapiņš ir apņēmības pilns bērniem ierādīt ģitārspēli. Tieši viņam pēc atvērto durvju dienas ticis vislielākais audzēkņu skaits. Eduards Ruicis aizraujas ar mūsdienīgām dejām. Cēsu jaunietis apgūtās iemaņas nodemonstrēja tik spoži, ka Līgatnes jauniešus samulsināja. Mazliet pamēģinājuši, bet sastapušies ar grūtībām, tie palika domīgi, vai pieteikties deju apgūšanai.
Tautas deju pamata soļus var apgūt katrs, reizē to var darīt bērni, skolotāji un vecāki. Skolotājam Andim Kozakam izdevās sanākušās ģimenes vienot kopīgā dejā. Mairita Kaņepe
Komentāri