Vecpiebalgas vidusskolas 12. klases skolnieks
Februārī Vecpiebalgas vidusskolā notika skolas akreditācija. Rajona izglītības pārvaldes darbinieku veidotā komisija tajā vadījās pēc jaunas metodikas, skolas aizvadīto gadu darbam dodot vispusīgu vērtējumu.
Analizēt darbu Vecpiebalgā bija aicināti skolu direktori, kuri kļuvuši šai jomā par ekspertiem. Akreditācijas komisiju vadīja Juris Freibergs no Taurupes vidusskolas, tajā bija aicināti darboties direktori no Rīgas 2. vidusskolas, Ķeguma komercvidusskolas, Bilskas un Kalsnavas pamatskolas.
Eksperti vērtēja vidusskolas dažādās jomas, par savu darbu, skolas sasniegumiem pastāstīja skolas vadība. Komisija izvērtēja skolas normatīvos aktus, to atbilstību Izglītības likumam. Akreditācijas komisijas pārstāvji ar skolotāju darbu iepazinās mācību stundās, jauniešu domas uzzināja sarunās ar skolēnu līdzpārvaldi, runāja ar vecāku padomes pārstāvjiem, satikās ar skolu atbalstošu dienestu darbiniekiem, veica skolēnu, vecāku un skolotāju anketēšanu.
Marta sākumā, kad akreditācijas rezultāti vēl nebija zināmi, vidusskolas direktore Marija Supe atzina: „Pēc sarunas ar ekspertiem un ekspertu tikšanās ar pedagogu kolektīvu mums jau kļuva skaidrs, ka skolas darba novērtējums būs ļoti labs”. Marija Supe Vecpiebalgas vidusskolu vada 25 gadus. Šajā laikā skolā iesakņojušies humānās pedagoģijas pamatprincipi, ko Latvijā popularizējis pedagoģijas zinātniskais veidotājs akadēmiķis Šalva Amonašvili. ”Pieaugušajiem pret skolēnu jāizturas ar vislielāko cieņu, tajā pašā laikā jāizvirza ļoti augstas prasības vērtību izkopšanā pret jebkuru skolēnu. Augstas prasības virza uz panākumiem, skolēnu iespējām apliecināt sevi, veidot dzīves pieredzi, iegūt nepieciešamo dzīvei,” tā par humānās pedagoģijas būtību uzskatos dalījās direktore Marija Supe. „Bērnam piedzimstot, Dievs dod kādu talantu, un skolas sūtība ir šo talantu atrast, ar lielu pacietību un ticību to izkopt. Skolēnu anketēšana Vecpiebalgā mums pierādījusi, ka humānās pedagoģijas teorija, ko īstenojam praksē, ar laiku sniegs labus rezultātus.”
Akreditācijas laikā vidusskolas audzēkņi organizēja mazu koncertu, sniedzot ieskatu mākslinieciskajā pašdarbībā, kurai ir ļoti labas tradīcijas. 11. klases skolnieks Edgars Žagars demonstrēja savu veidoto filmu par Vecpiebalgas vidusskolu laika griežos. Tā izpelnījās skatītāju augstu atzinību.
Skolotāju kolektīvs Vecpiebalgā pazīstams ar to, ka uz sarežģītām norisēm var paraudzīties ar humoru. Šoreiz skolotājas Dainas Jansones režijā bija tapis uzvedums ar dziesmām un dejām par akreditācijas biedu. „Ar uzvedumu mēs viesiem vēlējāmies pateikt arī to, ka 60 procenti skolotāju iesaistās mākslinieciskajā pašdarbībā – šai jomā aktīvi ir gan audzēkņi, gan pedagogi,” uzsvēra direktores vietniece mācību darbā Lolita Žagare. Karjeras konsultante un bibliotekāre Rigonda Prīse atzīst: „Mākslinieciskā pašdarbība ir avots, kurā skolotājiem smelties pozitīvu enerģiju, arī attīstīt sevi”.
Akreditācijas komisija sarunās ar jauniešiem izzināja, ka audzēkņi lepojas ar skolu un skolotājiem. „Mūsu skolotāji cenšas izprast ikvienu un sevi nenostāda augstā pozīcijā. Skolotājs bieži vien ir uzticības personas,” pastāstīja 12. klases skolniece Oksana Bazjuka.
Direktore M.Supe ir pārliecināta, ka skola nemitīgi ir attīstībā, tādēļ loģiski, ka ik pēc sešiem gadiem tā atskatās uz padarīto un akreditācijā izvērtē izaugsmi.
Komentāri