Pagājušajā gadā pieaugušie Vaives pagastā sprieda, ka lauku skolu audzēkņiem pēc stundām ir pārāk maz iespēju iesaistīties pulciņos, bet salīdzinoši netālajā pilsētā – Cēsīs – to netrūkst.
Neliela daļa laucinieku, būdami ļoti uzņēmīgi, savus bērnus uz mākslas, mūzikas un sporta skolu izvadā paši, bet ne katrai ģimenei ir tādas iespējas. Savukārt ar sabiedrisko transportu no Rāmuļiem un Krīviem uz Cēsīm pēcpusdienā var atbraukt, bet vakaros autobuss no Cēsīm nekursē, tādēļ šāda pārvietošanās iespēja atkrīt pat patstāvīgākajiem bērniem.
Rāmuļu un Līvu pamatskolu direktoru un pašvaldības darbinieku sarunās par to, kā rast jaunu risinājumu un pavērt lauku skolu audzēkņiem ceļu uz Cēsu Bērnu jauniešu centra interešu pulciņiem, pieaugušie nonākuši pie domas organizēt konkrēta reisa skolēnu autobusu. To nodrošinātu Vaives pagasta pārvalde.
Maijā abās skolās – Rāmuļu un Līvu – pedagogi veikuši skolēnu ģimeņu aptauju, vai nākamajā mācību gadā būs interesenti, kuri vēlēsies vienu nedēļas pēcpusdienu pavadīt bērnu un jauniešu interešu pulciņu namā Cēsīs. Ģimeņu interese bijusi, tāpēc atlicis vienoties ar Cēsu Bērnu un jauniešu centra vadību par noteiktu dienu un stundām, kurās centrs bērnu izvēlei piedāvātu pēc iespējas dažādākus pulciņus.
Tā nu otrdienu pēcpusdienās pulksten četros Bērzaines ielas pieturā pie paša Cēsu Bērnu un jauniešu centra piestāj dzeltens autobuss un no tā kā zirnīši no gatavas pāksts izbirst bērni. No abām skolām kopā šajos reisos uz pilsētu kursē četri desmiti skolēnu. Galvenokārt tie ir zinātkāres un darbošanās vēlmes pilnie sākumklašu bērni, starp viņiem arī pirmklasnieki.
Ko lauku bērni ir izvēlējušies? Jaunie dalībnieki apmeklē zīmēšanas, floristikas vai šūšanas pulciņu, iesaistās “Prasmju fabrikā”, apgūst balles dejas, dzied popgrupā, bet visvairāk bērnu – veseli 14 – vecumā no septiņiem līdz 11 gadiem ir pedagoģes Līvas Bozes audzēkņi keramikas pulciņā.
“Septembrī un oktobrī organizējām izmēģinājuma braucienus uz Cēsīm. Vienmēr kāds skolotājs brauca līdzi,” stāsta Antra Gabranova, Līvu pamatskolas direktore. Lauku bērni nu ir apguvuši skolēnu namu, iepazinuši pedagogus, iepazinušies ar pulciņu biedriem, apjautuši laiku, kas pēcpusdienā ir viņu rīcībā. “Ir pagājis iepazīšanās laiks. Tagad bērniem jāmācās patstāvība. Pulciņu skolotāji gan atgādina, kad tuvojas seši un ir laiks prombraukšanai, autobusa šoferis pieskata bērnus reisa laikā. Savukārt mēs – pedagogi – sagaidām atbraucējus,” stāsta Antra Gabranova, gandarīta, ka jaunā ideja īstenojas, bērni un vecāki atsaucīgi, pieņēmuši piedāvājumu. Pedagoģe jau sapņo par to, ka pēc laika lauku bērniem varētu nodrošināt arī iespējas pilsētā apmeklēt sporta skolu.
Komentāri