Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla” pirmajā izlaidumā deviņi audzēkņi aizstāvēja diplomdarbus un skolas apkārtnē iestādīja koku. Diplomdarbu vadītājas ir Zanda Liedskalniņa, Maija Apsīte un Sandra Strēle.
Jaunpiebalgas vidusskolas direktore Ulla Logina atgādināja, ka skolas sākums meklējams 1993.gadā mākslas pulciņā. Pēc vairākiem gadiem skolotājai Sandrai Strēlei piepulcējās palīgi –Zanda Liedskalniņa, Maija Apsīte, Talita Rozenblate. Skolotāja Sandra atceras, ka dabūt apstiprinājumu programmai nebijis viegli. Bija jāvienojas arī ar mūzikas skolas pedagogiem, lai tie ņem savā paspārnē. Senāk skolas tika nosauktas pirmo skolotāju vārdā. Arī tagad gaisā virmo nosaukumi – Sandras skola, Strēļu skola, Kārļa Miesnieka skola, Gaismas skola…Lai arī kādu nosaukumu apstiprinās, mākslas skolai jau ir sava vieta Jaunpiebalgā, kurā krāsas, gaisma, emocijas ir tās sabiedrotie.
Ieva Misiņa, kuras diplomdarbs no stikla un līmplēves „Taureņi vējā” bija izvietots pagasta padomes vestibilā, aizstāvēšanā teica: ”Centos panākt spilgtas krāsas un izteiktas formas. Man taureņi ir gaišuma un brīvības simbols.”
Rasa Ontužāne tēmā „Pavasaris” apvienojusi zināšanas un prasmi, klasiskās glezniecības un autortehnikas paņēmienus. Zīmējums, krāsa, forma, līnija, faktūra apvienojas Rasas darbā. Rasa sacīja paldies vecākiem, kas devuši iespēju dzīvot laukos. Vērojot dabu, radušās idejas par ziediem, kokiem un putniem.
Laura Bārdiņa tēmā „Nakts” parādījusi noslēpumaino un skaisto. „Gleznošana ir mans fantāzijas lidojums, kas apstājas, lai atpūstos uz papīra un vēlāk atkal paceltos domās un asociācijās,” sacīja Laura, kuras darbā ir trīs galvenie tēli – mēness, putni un koks.
Inga Kalniņa savos darbos izmantojusi caurviju elementu – sauli un diplomdarbu nosaukusi „Ar saules sajūtu – mājās”. ”Saule simbolizē radošu garu, tā dod dzīvības spēkus, gribu un nepieciešamību sevi īstenot,” raksturojot savas gleznas, vērtētājiem teica Inga.
Zandas Misiņas diplomdarbā jūtams mīļums pret dzimto Piebalgu, vecmāmiņas Mildas Misiņas (1929.-2003.) dzīvi un latvisko lauku sētu „Lejniekiem”. Grafiskie rakstu zīmējumi ņemti no vecmāmiņas pierakstu burtnīcas „Tautiešam apsolīju raibus cimdus vakarā”. Milimetru papīrs, tušas pildspalvas un apbrīnojamā Zandas pacietība.
Kristīne Guņko, aizkaru dizaina salonā strādājot, diplomdarbā veidojusi bukletu – „L-DEKO” – loga dekoratīvais elements. ”Izteiksmīga arhitektoniska forma pieprasa tikpat māksliniecisku risinājumu romiešu žalūzijām, markīzēm, vienkārši brīvi krītošiem aizkariem… Dažādu audumu kombinācijas palīdz interjeram piešķirt dekoratīvus efektus un dažkārt pat radikālus risinājumus. Telpa bez auduma izmantošanas faktiski nav iedomājama,” savu darbu pamatoja Kristīne.
Eva Matīsa diplomdarbā „Krāsas un emocijas” uz zīda attēlojusi visas četras dabas stihijas – zemi, ūdeni, gaisu, uguni. „Katrs otas vēziens audumā ietriepa vienu zelta pavedienu no manas dvēseles un emociju pasaules,” par veikumu stāstīja Eva.
Egijas Posses diplomdarbs „Gaisma” pārsteidza ar starojošu daiļumu, ar lielo formātu. Egija darba aizstāvēšanas reizē uzsvēra galveno: „Gaisma aizdzen draudīgo tumsu, kas var radīt bailes. Tā sakārto haosu, kas saistās ar tumsu. Gaisma pieder visiem! Baudiet to!”
Jāņa Rozentāla diplomdarbs ir veltījums Jaunpiebalgas pagasta futbola komandas vizuālā tēla veidošanai. Jānis saka: „Man ir prieks un gandarījums par paveikto, jo redzu reālu iznākumu. Tagad varēšu skriet pa futbola laukumu ar T- kreklu, kura zīmējums ir paša izlolots.”
Pēc diplomdarbu aizstāvēšanas sākās svinības. Diplomu izsniegšana, ziedi skolotājiem, vecākiem.
Komentāri