Liepas keramikas pulciņa audzēkņu veikums novērtēts vairākās izstādēs.
Bērni, kuri veido māla dzīvnieku figūras, pasaku tēlus, Cēsu simbolus un stilizētus svečturus, zina stāstīt, ka 13 gadu laikā, kopš Liepā iespējams radīt keramikas izstrādājumus, darbi pabijuši gan Cēsu, gan Latvijas izstāžu zālēs. Gatavie darbi lielākoties glabājas mājās pie pašiem veidotājiem – bērniem, kā arī atdāvināti vecmammām un draugiem, bet daži aizceļojuši pat uz ārvalstīm.
Katru gadu tapuši darbiņi tematiskām izstādēm. Kad runa bijusi par mūziku, no māla izveidoti zaķi, kas spēlē saksofonus, trompetes. Pērn, kad Cēsis svinēja 800 gadu dzimšanas dienu, mazie liepēnieši veidoja lukturus un “uzbūvēja” no māla Āraišu baznīcu.
Šopavasar darbus varēja izrādīt vizuālās un lietišķās mākslas festivālā, kas notika Siguldā. Liepēnieši saņēma I pakāpes atzinības rakstu, kuru parakstījusi izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža. Un viņi lepojas, ka tas ir mazs solītis lielās mākslas pasaules virzienā.
“Ar keramiku saslimst. Ir bērni, kuri uz nodarbībām nāk jau gadiem, te pavada lielu daļu brīvā laika. Ir bērni, kuri jau pabeiguši pamatskolu, mācās Valmierā, Cēsīs, bet joprojām ir manējie,” stāstīja keramikas pulciņa skolotāja Inta Ceriņa un piebilda, ka par bērnu darbiņiem un jauko nodarbošanos prieks ne tikai mākslas praktiķiem, bet arī bērnu vecākiem.
“Daudzi vecāki nāk un saka paldies, ka pagastā ir vieta, kur bērniem darboties, jo citādi viņi aizrautos ar datoriem, laiks paietu pie televizora. Prieks, ka viņiem te tā patīk,” tā biedrības “Glābiet bērnus” Liepas nodaļas valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Brence, kura jau 1994. gadā bija pārliecināta, ka mazie liepēnieši aizrausies ar šūšanu, māla mīcīšanu un piekritīs brīvo laiku pavadīt radoši. Tāpēc “Glābiet bērnus” joprojām izlīdz ar telpām, bet Cēsu bērnu un jauniešu centrs algo skolotāju, kura savās zināšanās dalās ar mazajiem keramiķiem.
Katru gadu nodarbības sāk apmeklēt turpat pussimts audzēkņu, lielākajai daļai interese arī nezūd.
“Atnācu, man iepatikās! Mans vecaistēvs kādreiz arī taisīja māla izstrādājumus. Man patīk liela izmēra darbi. Pašam vislabāk patika veidot pūķi,” tā Edgars Bērziņš, viens no tiem audzēkņiem, kas pulciņa nodarbības apmeklējis četrus gadus un ir pārliecināts, ka, pabeidzis vidusskolu, nestudēs mākslu, bet bērnībā un pusaudžu gados keramikas darbnīcā
ieguvis daudz draugu un apguvis māla veidošanas tehniku.
Komentāri