No 22.līdz 29. jūlijam Ģikšu pirmsskolas izglītības iestādē ”Kastanītis” risinājās bērnu un jauniešu nometne ”Mēs – mūzikā un dejā 1”, ko finansiāli atbalstīja Cēsu rajona padome un bērnu vecāki. Nometnē radoši darbojās 46 dalībnieki vecumā no 5 līdz 18 gadiem. Skolotājas Ieva Bernadeta Ščeglova un Anitra Rause vadīja deju un dziedāšanas nodarbības. Vēl bērniem tika dota iespēja apgūt pūšamo instrumentu spēli pie Vladimira Šuvarikova, ģitāras spēli pie Mārtiņa Bērziņa, sitaminstrumentu spēli pie Larisas Puzules un teātra mākslu pie Inetas Tobiases. Nometnē bija pārstāvēta deju studija „Grācija” un dziedošie bērni no Cēsu pilsētas pamatskolas kora „Krauklēni”, Cēsu mūzikas skolas un Skujenes pamatskolas.
Pie bērniem nometnes laikā ieradās īpaši vieslektori – Irēna Bindemane, kas vadīja lekciju par bērnu un jauniešu attiecībām. Viesojās arī stepa meistars Māris Pūris un Āraišu draudzes mācītājs Artis Eglītis.
Stepa deju pedagogs M.Pūris nometnē bērniem mācīja stepa soļus: „Viņiem radās saprašana, ko nozīmē steps. Domāju, ka bērniem bija sava veida atklājums, ka viņu kājas, kas vienmēr visu var, tomēr visu nevar, jo virkne kustību šajā dejā tiek veikta ar tiem kāju muskuļiem, kas ikdienā praktiski netiek lietoti.” M.Pūris atzīst, ka pirmajai reizei tas tiešām nav vienkāršs uzdevums. Skatoties uz lēkājošajiem un dejojošajiem bērniem pēc deju nodarbības, M.Pūris smaidot teica, ka „sēkla, šķiet, kritusi auglīgā zemē”.
Nometnes norises vietā sastaptā mamma Lelde Laviņa teica, ka meitu uz nometni sūtījusi, lai bērnam rastos patstāvīgāka un dziļāka interese par mūziku: „Kur gan viņa labāk varētu izpausties dejā, ja brīvlaikā diendienā mājās to vien dara kā dejo? Pie tam šādā nometnē var iegūt gan ritma pamatus, gan pamatzināšanas par mūzikas instrumentiem.”
Nometnes dalībniece Madara Liepa stāstīja, ka viņai nozīmīgākais ieguvums esot tieši apgūtie jaunie deju soļi, jo līdz šim viņa esot dejojusi vien hiphopa stila mūzikas ritmos. Tāpat meitene pauda sajūsmu par nodarbībām bungu spēlēšanā.
Larisa Puzule, kas zināma kā pirmā Latvijas sieviete – profesionāle sitamo instrumentu specialitātē, bērniem mācīja sitaminstrumentu spēlēšanas pamattehniku. Viņa stāstīja, ka ”pirmajā dienā visi saskrēja pie bungām, neatlaidīgi bungoja, bet jau pēc laika bērni gāja apzinīgāk pie instrumenta un izjustāk spēlēja iemācītos ritmus.” L.Puzule atzina, ka bērnu izaugsme instrumentu apguvē ir bijusi acīm redzama.
Bērniem ik vakaru tika demonstrēts arī pa kādai videofilmai, piemēram, mūzikls „Kaķi”, „Mūzikas skaņas”, animācijas filma „Prēriju gars”, bērni savos pie- zīmju blociņos rakstīja īsas recenzijas par redzēto un dzirdēto. Nometnes dalībniece Katrīna Veitnere gan atzina, ka „grūti ir rakstīt, ja filma ir ļoti interesanta, gribas sekot līdzi filmas sižetam un nav laika rakstīšanai”.
Nometnes vadītāju Anitras Rauses un Ievas Bernadetas Ščeglovas vadībā tika iestudēta arī Didža Rijnieka ”Mazās mesas” trīs daļas, kuru bērni dziesmā un dejā demonstrēja arī plašākai publikai Skujenē, Kaivē, Ģikšos un Āraišos. Ļoti iespējams, ka šis iestudējums būs skatāms vēlreiz kādā no Adventes laika pasākumiem gada nogalē.
Nometnes organizatores, redzot apmeklētību un bērnu sajūsmu par iespēju mākslinieciski izpausties un iemācīties ko jaunu, izteica cerību, ka šāda nometne varētu būt arī turpmāk.
Komentāri