Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja
Apkārtējo vidi veidojam mēs ar savām domām, emocijām, uzvedību, attieksmi pret citiem un sevi. Katrs no mums ir atbildīgs par savas iestādes enerģētisko vidi. Skolotājam ik pa laikam jāveic savs dvēseles stāvokļa atklāts izvērtējums un „iekšējās labsajūtas” vingrināšana. Tā māca dzīvot harmonijā, bez stresa un negatīvām emocijām. Tāpēc Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādē rīkojām semināru „Pozitīva un mūsdienīga
pedagoģiskā
saskarsme”, kuru vadīja pedagoģiskās meistarības skolas lektors Kaspars Bikše. Pirmā tikšanās ar iestādes darbiniekiem bija jau augustā, kad Jāņmuižā rīkojām humānās pedagoģijas vasaras skolu „Skolotājs top redzīgs”.
Semināra dalībnieki vērtēja, ka viņus iespaidojusi Kaspara Bikšes personība, pozitīvisms, seminārs bija saturīgs, tajā valdīja brīva gaisotne. Skolotāji guva zināšanas, izbaudīja virkni labsajūtas vingrinājumu, kas palīdzēs ikdienā.
„Kaspars apliecināja it kā jau zināmo, tomēr ikdienas steigā piemirsto par zemapziņas signāliem un ķermeņa valodu. Ir notikumi, par kuriem mēs sakām – es to jau zināju… Labsajūtas vingrinājumi ļāva atgriezties pašam pie sevis, sadzirdēt kluso balsi, kas ļauj labāk izprast sevi un citus. Vēlreiz pārliecinājāmies, ka jāsāk ar sevi, jo laime nav atrodama ārpusē, laimes sajūta jāattīsta, padarot laimīgu ne tikai sevi, bet arī citus” – atsauksmē rakstījusi Inga Simsone.
Seminārs notika divās daļās. Rīta cēliens – darbiniekiem, vakarā lektora tikšanās ar bērnudārza audzēkņu vecākiem. Lai pirmsskolas skolotājas netraucēti varētu piedalīties semināra darbā, piecas māmiņas – Tija Mize, Katrīna Pronova, Ilva Kurzemniece, Elga Liparte un Elīna Viļķere – priekšpusdienā sekmīgi iejutās skolotāju lomā. Pēc semināra dalībnieki saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātu pedagogu tālākizglītības kursu apliecību.
Komentāri