Konkursa pirmajās trīs kārtās piedalījušies 182 skolēni. Vislabāk izpildītie atrisinājumi ir Vecpiebalgas vidusskolas skolēniem, Madarai Siliņai un Mārcim Āriņam (Cēsu pilsētas pamatskola), Kristīnei Rencei (Straupes pamatskola), Martai Cimdiņai un Elīzai Katlapai (Inešu pamatskola), Madarai Zaķei (Pastariņa pamatskola).
Simts labākie risinātāji 5. aprīlī tiks aicināti uz klātienes olimpiādi Pastariņa pamatskolā. Centieties labi izpildīt pēdējo kārtu atrisinājumus, lai varētu piedalīties olimpiādē. 3. kārtā grūtākais uzdevums bija par konfektēm 8 kastītēs. Ja kastītēs bija attiecīgi 1,2,3,4,5,6,7,8 konfektes, tad pirmajā dienā varētu izvēlēties 4., 5., 6., 7. un 8. kastīti un no katras apēst vienādi pa 4 konfektēm. Kastītēs paliktu 1,2,3,0,1,2,3 un 4 konfektes. 2. dienā varētu no 3., 7. un 8. kastītes apēst vienādi pa 3 konfektēm. 5. kārtas uzdevumi 1) Izteiksmē 120 – 60 : 50 . 3-3 ielieciet iekavas un izrēķiniet pēc iespējas vairāk dažādu rezultātu. 2) Spēkavīrs ar katru vāles cirtienu sašķeļ vienu akmeni divās daļās. Cik akmeņu bija sākumā, ja pēc 9 cirtieniem bija 33 akmeņi? 3) Dārzā aug 100 augļu koku, no tiem 70 ābeles, 10 ķirši, pārējās plūmes. Cik plūmju vēl jāiestāda, lai puse no augļu kokiem būtu plūmes? 4) Trīs makšķernieki upmalā vārīja zivju zupu. Jānis zupai atvēlēja pusi no izmakšķerētajām zivīm, Pēteris – trešo daļu, Miks – piekto daļu. Visi zēni zupā ielika vienādu zivju skaitu – kopā 18 zivis. Cik zivju izmakšķerēja
katrs zēns? 5) Piecām vāverēm kopā 64 rieksti. Vienai no viņām ir 15 rieksti, citām mazāk. Nekādām divām vāverēm nav vienāds riekstu skaits. Cik riekstu ir katrai vāverei?
Uzdevumu atrisinājumus gaidu Straupes pamatskolā līdz februāra beigām. Tikai rakstiet paskaidrojumus, lai saņemtu labāku novērtējumu!
Komentāri