Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros sestdien, 8. oktobrī, Rīgā, Spīķeru koncertzālē, rīkos Nacionālo eTwinning konferenci, kurā prezentēs sešus pagājušā mācību gada veiksmīgākos skolu sadarbības projektus un apbalvos konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” uzvarētājus. Papildus konferences dalībnieki divās nodarbībās apgūs improvizācijas metodes mācību procesam, kā arī mācīsies par smadzeņu darbību mācīšanās procesā. Konferenci atklās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, tā informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Eiropas Savienības programmu daļas projektu koordinatore Baiba Suseja.
Šogad konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” finālā iekļuva 1 nacionāla mēroga un 5 starptautiskie skolu sadarbības projekti, kas pārstāv dažādus mācību priekšmetus un skolēnu vecuma grupas. Paši mazākie, Lībagu sākumskolas skolēni projektā „No manis pie tevis: От меня к тебе” kopā ar Latvijas un Igaunijas skolu un pirmsskolu skolēniem veidoja pasaku, bet Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni kopā ar sešu citu Eiropas valstu skolēniem projektā “Reporters without borders” iejutās žurnālistu ādā, lai paustu savu viedokli un veidotu kopīgu e-žurnālu. Interesantu projekta tēmu izvēlējās Dobeles 1.vidusskolas skolēni, kas sadarbībā ar Babītes vidusskolu kopā veidoja nacionālo eTwinning projektu “Matemātiskās multfilmas”. Tajā skolēni garlaicīgus teksta uzdevumus pārvērta animācijas filmiņās, kurās no plastilīna veidoti multfilmu un pasaku tēli ataino teksta uzdevumus.
Starp konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2016” finālistiem iekļuvuši arī vidzemnieku projekti – Siguldas pilsētas vidusskolas projekts “Reporters without borders” (projekta iesniedzēja Ināra Vimba; skolēnu vecums: 15-19 gadi) un Skujenes pamatskolas projekts “Primary students experiment, observe, investigate and create -2014-2016” (projekta iesniedzēja Anda Lukstina; skolēnu vecums: 7-10 gadi).
Konkursā vērtē ne tikai to, kā projekts attīsta dažādas kompetences un kā integrēts mācību saturā, bet arī cik daudz skolēni iesaistīti projekta plānošanā, kā notikusi komunikācija un sadarbība ar citiem projekta partneriem, kā projektā jēgpilni izmantotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, cik veiksmīgi sasniegts plānotais rezultāts.
No katra finālā pieteiktā projekta vienam projektā iesaistītajam skolotājam no starptautisko projektu kategorijas un 2 projekta partneriem no nacionālo projektu kategorijas tiek piešķirts eTwinning apbalvojums – apmaksāta dalība eTwinning ikgadējā Eiropas konferencē, kas norisināsies no 26. līdz 29.oktobrim Grieķijā, kur piedalīsies vairāk nekā 500 eTwinning skolotāju no visas Eiropas. Tāpat oktobrī un novembrī katru fināla projekta skolu apciemos “Labratorium”, lai skolēniem novadītu aizraujošas dabaszinību nodarbības un eksperimentus.
Komentāri