Augustā divas nedēļas gandrīz 40 rajona sākumklašu skolēniem rīta stundas pagāja, laiku veltot lasīšanai, bet pēcpusdienas – sportiskās un mākslinieciskās nodarbībās. Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centra darbinieki sadarbībā ar pilsētas domi un rajona izglītības pārvaldi organizēja izglītojošu un atpūtas nometni “Kur ir, tur rodas” skolēniem vecumā līdz desmit gadiem. Bērni tika sapulcināti, lai palīdzētu viņiem iemīlēt grāmatu un apjaust, ka lasīšana var būt interesanta un jautra. Nometnes mērķis bija gatavot skolēnus jaunajam mācību gadam un popularizēt bērnu vidū aktīvās atpūtas iespējas un veselīgu dzīves veidu. “Lasītprasmes veidošanas nometnes ir ļoti pieprasītas. Vecāki ir ieinteresēti, ka bērni augustā pievēršas lasīšanai, lai skolā varētu sekot līdzi uzdotajam, sevišķi, sākot mācīties 5. klasē, kad daudz vairāk jāapgūst mācību teksti,” uzsvēra Cēsu domes izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.
” Ik rītu Cēsu 2. vidusskolā dalībniekus pasaku varonis Vinnijs Pūks sagaidīja ar kādu uzdevumu. Katrai dienai bija savs moto, aicinot būt krāsainiem, ceļot gribošiem, sportiskiem. Dienā ar nosaukumu ,,Esi drosmīgs” skolēni lasīja un runāja par bailēm, drosmi, pašaizliedzību, bet pēcpusdienā apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolu, kur uzzināja, cik nopietns un saistošs darbs ir armijā,” pastāstīja centra direktore Diāna Briede. “Nometnē trīs ceturtdaļas dalībnieku bija zēni. Viņi ar lielu interesi sekoja instruktoru stāstījumam, piedalījās konkursos, pētīja ieročus un mācījās, ka ieroci pret cilvēku nedrīkst vērst, pat jokojoties.” Bērni iepazina arī ugunsdzēsēju un ceļu policistu darbu, apskatīja ekipējumu, uzdeva daudz jautājumu un saņēma tikpat daudz atbilžu.
Dienā ar nosaukumu ,,Esi krāsains” skolēni lasīja Imanta Ziedoņa pasakas, bet pēcpusdienā ļāvās izsmalcinātajai hennas mākslai. Ne tikai nometnes dalībnieki, arī pedagogi tika pie kāda smalka zīmējuma uz rokas vai kājas cerībā, ka tas nesīs veiksmi visu nometnes laiku.
Nometnes dalībnieki aizceļoja uz Līgatnes Vienkoču parku, kur mācījās kurt ugunskuru, kopīgi mīcīja un cepa uz koka maizīti pedagoģes Jolantas Katajas-Paegles vadībā. Skolotāja mudināja bērnus būt saudzīgiem un atbildīgiem pret vidi, organizēja orientēšanos pa indiāņu takām Priekuļu apkaimē. Nometnē netrūka sportisko nodarbju.
“Daudz aktivitāšu balstījām uz saskarsmes prasmju izkopšanu, jo jāatzīst, ka skolēniem, kuriem ir problēmas ar lasīšanu, satura uztveri vai analīzi, bieži vien ir grūti izteikt savu viedokli, trūkst prasmes strādāt pāros vai sadarboties grupā,” vērtēja D. Briede. Pedagoģes Evas Suharževskas un logopēdes Maijas Žūriņas vadībā bērni strādāja ar tekstiem, zīmēja, spēlēja teātri, sacentās, ceļoja un rotaļājās. Nometnes vadītāja Inese Kaula atzina, ka, pateicoties nometnes pedagogu profesionālajam darbam, izveidojies draudzīgs un darboties gribošs bērnu kolektīvs. „Ceru, ka, guvuši tik plašu ieskatu, ko darīt brīvajā laikā, sākot no grāmatu lasīšanas līdz pat sportiskām un mākslinieciskām aktivitātēm, bērni vienmēr atradīs nodarbi, lai nebūtu jāgarlaikojas un jādara palaidnības. Nometnes „Kur ir, tur rodas” noslēguma pasākumā vecāki un bērni teica atzinīgus vārdus par dienu saturu un organizētību, kā arī izteica vēlmi nākamajā vasarā satikties atkal.”
Komentāri