Bērnu literatūras svētki septembrī Dikļos pulcēja skolēnus, kuri bija piedalījušies konkursā „Bērnu literatūras maģija”. Konkursam varēja iesniegt jaunrades darbus dzejā un prozā, izvēloties vienu no tēmām, kuru nosaukumi aizgūti no rakstnieka Vika pasaku parkā Dikļos redzamajiem tēliem. Nominācijā „Čengura ķepa” aicināja apspriest integrācijas tēmu, „Plestiķa smaids” – gaumīgu, nepazemojošu komismu, „Sant Uka sirds” – parādīt dvēseles pārdzīvojuma atspulgu.
Konkursa noslēgumā Dikļos 140 apmeklētāju – no dažādām skolām- vidū bija arī Mirdzas Lībietes, latviešu valodas un literatūras skolotājas audzēkņi no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu sanatorijas internātskolas. Vika balvas – viņa grāmatas- saņēma Guna Dancīte no CVĢ 12. klases un Hariss Hans no internātskolas 6. klases. „Ļoti patīkami, ka Viks novērtēja katru iesūtīto dzejas vai prozas darbu, izceļot labo un norādot uz nepilnībām,” priecājās skolotāja M.Lībiete.
Noslēguma sarīkojuma piedzīvojums bija pastaiga Vika pasaku parkā, kur atklāja nesen uzstādīto vairāk nekā četrus metrus augsto no egles koka veidoto skulptūru Dinītis. Pasaku tēlu darinājis Rihards Vidzickis, koktēlnieks no Līgatnes.
„Jura Neikena pamatskolas radošajās darbnīcās ar skolēniem strādāja Viks, Māris Rungulis un Maija Laukmane. Rakstnieki rosināja bērnu radošo spēju un fantāzijas izaugsmi, sacerētos darbus tūlīt arī novērtējot,” pastāstīja Mirdza Lībiete. „ Skolotāja Inita Hihalovska pieaugušos iepazīstināja ar pētījumu – vai un kāpēc skolēni lasa, kāpēc nepievēršas grāmatām. Maija Laukmane, kura Talsos strādā bibliotēkā, stāstīja, kādas grāmatas bērni grib lasīt, kas jauno paaudzi interesē. Dzejnieks Arvīds Ulme runāja par pasaku un teiku simboliku. Sarīkojuma dalībnieki noskatījās arī A.Niedzviedža lugas „Datorponis” pirmizrādi par aktuālu tēmu – datoratkarību.
Komentāri