Ielūgums uz Cēsu pilsētas mākslas skolas 20 gadu jubileju vēstīja, ka mākslas pedagogi šo gadskārtu uztver kā bagātas, gadu gaitā radītas ražas svētkus.
Lūgtos viesus – skolas absolventus, Cēsu izglītības, kultūras un pašvaldības iestāžu pārstāvjus – svētkos gaidīja pārsteigums. Jubilejas sarīkojuma zāles atraktīvais noformējums reizē bija mākslinieciska atkāpe vēl senākos laikos, atgādinot par Latvijas lauksaimnieku kolektīvajās saimniecībās rīkotajām kolhoznieku ballēm ražas novākšanas sezonas izskaņā. Ar zārdiem, siena ķīpām, koka soliem un galdiem, kļavu lapām, rudens dāsnajiem augļiem un dārzeņiem bagātīgi noformētā viesību zāle pietuvināja arī latviešu tradicionālajai kultūrai – dzīvot ar dabu saistītā gadskārtu ritējumā.
Svētkos priecājas un daudzo darba nedēļu grūtumu cenšas nogludināt. Tādi bija arī mākslas skolas svētki, taču Cēsu mākslinieki skolas jubilejā apliecināja, ka arī izglītības darbs prasa daudz pacietības un prasmi nest darba sūrumu. Dubļi jāizbrien ne tikai rudens lietavu pielijušā laukā, arī klasē, mākslinieku darbnīcā, līdz audzēkņiem uz molberta vai pie darba galda ir ienācies tik gaidītais radošais veikums. Skolas svētku telpu rotājošie dažādu izmēru un krāsu gumijas zābaki vakara gaitā no simboliem kļuva par dāvanu. To no mākslas skolas direktora Viļņa Kļaviņa pieņēma pedagogi, apliecinot, ka ir apņēmības pilni turpināt mākslinieciskās izpratnes un radošās domāšanas sēju bērnu sirdīs un prātos, gatavi brist caur ikdienu, lai mācību gada izskaņā kopā ar audzēkņiem atkal piedzīvotu ražas svētkus. Mākslas skolu absolvējuši jau ap 300 skolēnu.
Starp izglītības iestādēm Cēsīs mākslas skola ir viena no jaunākajām, bet no mākslas skolām Latvijā Cēsu skola ir starp pieredzes bagātākajām. Svētkos notika pakavēšanās arī pie svarīgākajiem vēsturiskajiem faktiem – 1988. gada Cēsu pilsētas administratīvo darbinieku pieņemtā tiem laikiem visai progresīvā lēmuma dibināt pilsētā mākslas skolu. Viesiem tika atgādināts fakts, ka šīs skolas pirmsākumi rodami Priekuļos – pagastā, kurš pirmais pievērsās skolēnu izglītošanai mākslās, un šo iniciatīvu pašvaldība atbalsta joprojām, jo Cēsu skolas filiāle darbojas Priekuļos.
Komentāri