Komunikabla, aktīva, pozitīvi domājoša un atvērta. Tāda ir jaunā mediju studiju un žurnālistikas programmas studente Līga Cīrule no Zaubes pagasta, kura šogad uzsākusi studijas Vidzemes augstskolā. Viņa atklāj, ka dzīvi un studijas uztver viegli un bez pārspīlējumiem.
„Studenta dzīves galvenie noteikumi ir dzīvot, mācīties, izklaidēties un prast visu veiksmīgi savienot,” atklāj topošā žurnāliste, uzsverot, ka studijas kā dzīvesveids viņai nav nekas jauns, jo tie paši principi pieredzēti vidusskolas laikā, kad meitene mācījās Siguldas Valsts ģimnāzijā. Prom no vecāku paspārnes, būt patstāvīgai un atbildīgai par sevi, plānot laiku un dzīvot kopmītņu vidē – šāda trīs gadu pieredze Līgai jau pūrā.
Par studiju pirmo mēnesi Valmierā jauniete stāsta: „Es nesatraucos, kā vairums studentu, nejūtos, ka esmu izrauta no ierastās vides un iemesta svešā, sarežģītā, bet atšķirības ir mācīšanās procesā. Grūti pierast, ka vairāk jādara pašam. Daudz laika paiet individuālajos un grupu darbos. Neviens ar mani neauklējas. Mani jau biedē augstskolas stingrās prasības – visu paspēt laikus. Lekcijas ir saraustītas – dažas nodarbības ir no rīta, pāris stundas brīvs un atkal dažas lekcijas. Savādi, ka uz skolu jāiet arī sestdienās. Adaptēšanās prasa laiku, tomēr man te patīk,” pārliecināta Līga Cīrule.
Bibliotēku, kas studentiem, no augstskolas mācībspēku viedokļa, jāuztver kā mājas, Līga pagaidām apmeklējusi maz. Nav laika, katru dienu kaut kas uzdots, daudz materiālu pasniedzēji sūta uz e-pastu, nereti nav vajadzības iet uz bibliotēku. Studente atklāj, ka liela noslogotība ir obligātās literatūras lasīšanā. Grūtības pakāpi sniedz angļu valoda, kurā ir vairums grāmatu.
„Sapratu, ka dators ir pirmais, ko studentam vajag. Komunikācija ar pasniedzējiem un administrāciju notiek elektroniski, kā arī daudz jāraksta. To nopirku, un dzīve kļuva vieglāka,” skaidro jauniete.
Līga apsvērusi iespējas studēt režiju, reklāmu vai kultūras pasākumu organizāciju, tomēr nosliekusies par labu žurnālistikai, jo zināms pamats tajā jau gūts, rakstot Latvijas Jaunatnes padomei par Siguldas jauniešu aktivitātēm. „Es ticu – man sanāks, ieinteresēšu un aizraušu cilvēkus. Galvenais – uzdrīkstēties. Domāju, ka savu radošumu un enerģiju izpaudīšu, rakstot par kultūru,” stāsta Līga, uzsverot, ka augstu vērtē augstskolas dotās iespējas ik gadu praktizēties. „Intensīvi mācīties, neatvēlot laiku nekam citam, neatmaksājas. Studenta dzīvesveids prasa dažādību, tāpēc apmeklēju arī izklaides pasākumus.”
Vienīgā problēma, kas šķērsojusi studentes ceļu, bijusi dzīvesvietas meklēšana: „Kopmītnēs vietu nedeva, jo dzīvoju Cēsu rajonā. Pirmajās dienās braucu uz Valmieru, nezinādama, kur nakšņošu, jo arī daudzo sludinājumu apzvanīšana bija neveiksmīga. Tomēr 2.septembrī vieta dienesta viesnīcā atbrīvojās. Biju laimīga un atvieglota. Kopmītnēs ir lētāk, tā ir īpaša vide, kas veido studiju dzīves fundamentu un studentiem sniedz kopības sajūtu.”
Komentāri