Kur tas laiks, kad tetovējumu uztvēra kā cietumnieku zīmogu! Šobrīd lielākā daļa jauniešu izvēlējušies ķermeni izrotāt ar interesantu zīmējumu un sabiedrības nostāja pret to kļuvusi pielaidīgāka. „Tetovējums kļuvis par zīmi, kas apliecina vēlmi nostāties pret sabiedrībā valdošajām normām, kā arī elements uzmanības piesaistīšanai.
Tas kļuvis par modes lietu. Tetovējums uz vīrieša ķermeņa padara viņu par drošsirdīgu un varonīgu mačo, bet uz sievietes ādas simbolizē dumpinieciskumu,” apmēram tā var lasīt kādā interneta portālā. Nedaudz jau smiekli nāk gan par vārda mačo, gan dumpinieces piesaukšanu. Atminos arī kādas sievietes vārdus, kura man reiz teica, ka līdz ar tetovējuma iegūšanu meitenes sevi izslēdz no iespējas kļūt par īstu dāmu.
Laiks iet un uzskati mainās. Mūsdienās netrūkst ne puišu, ne meiteņu, kuri izvēlējušies ķermeni rotāt ar tatoo. Bet šoreiz ne tik daudz par tetovējumiem, bet par to, kā jaunieši izvēlējušies savus īpašos ķermeņa zīmējumus.
Mīlestība, tibetiešu mantra, taurenītis
Cēsniece Laura stāsta, ka vienmēr vēlējusies tetovējumu. Turklāt nevis zīmējumu, bet rakstītu tekstu.
„Ķēros pie dažādu grāmatu pārlapošanas gan latviešu, gan angļu, gan daudzās citās valodās. Reiz man rokās nonāca vecākā brāļa latīņu valodas spārnoto teicienu grāmata. Šķiet, jau ar pirmo vērienu uzšķīrās teiciens – „Amor vincit omnia” (Mīlestība uzvar visu). Uzreiz bija skaidrs, ka vēlos šādu tetovējumu. Tā nu tas rotā manu muguru, un mēs sadzīvojam labi,” smejot saka Laura.
Zandas labo plecu savukārt rotā jauks taurenītis. Viņa par tetovējuma izvēli stāsta: „Dienu pirms došanās uz tatoo salonu ar ģimeni cietām nelielā auto avārijā. Braucām mājās no viesībām, bija slidens ceļš, mašīna sāka uz ceļa sniegā virpuļot. Nākamajā dienā, kad aizgāju uz salonu, tatoo meistarīte jautāja, ko izvēlētais tetovējums nozīmēs. Tam jānes vēstījums. Un tad tatoo katalogā ieraudzīju taurenīti, kurš man asociējās ar dzīvību, izglābšanos. Protams, tetovētājai to neatklāju, bet pati šo noslēpumu glabāju vairākus gadus.”
Mārtiņš, runājot par savu tetovējumu – vīriņu lēcienā ar basketbola bumbu – basketbolista Džordana simboliņu, kas uztetovēts virs potītes, saka: „Savu tatoo izvēlējos tieši tādu un tajā vietā, kur nebiju redzējis nevienam citam. Gribēju, lai mans tetovējums no citiem atšķirtos un nebūtu pārāk uzkrītošs. Otrs tetovējums ir rokas iekšpusē – uzraksts – “Per aspera ad astra”, kas nozīmē – caur ērkšķiem uz zvaigznēm. Šis teiciens man ļoti patika.”
Māra par savu tetovējumu saka: „Tieši ko tetovēšu, biju iepriekš izdomājusi. Ticu, ka tetovējumam var būt liela ietekme uz cilvēku, tādēļ neatbalstu miroņgalvu tetovēšanu uz ķermeņa. Tas man nešķiet nekas pozitīvs, turklāt, īpaši sievietei jādomā, kā tetovējums izskatīsies vecumdienās. Mana tetovējuma nozīme ir pozitīva. Tā ir lūgsna – budisma mantra tibetiešu valodā. Iespējams, domu spēkam ir liela nozīme, taču man šķiet, ka patiešām tetovējums mani ir ietekmējis pozitīvi. Ar to jūtos labi.
Pirms tetovēšanas ir jāizzina, ko nozīmē tetovējums. Tetovēšanas salonos iespējams izvēlēties dažādus zīmējumus, ķīniešu hieroglifus, taču pirms teikt jā, vajadzētu papētīt, ko tas nozīmē. Tā tomēr ir zīme, kas uz ķermeņa būs visu mūžu. Protams, ir iespējas tetovējumu noņemt, un tas ir labi, jo cilvēks ar gadiem mainās.”
Komentāri