Līgatnes novada izglītības iestādēs notiek vasaras remonti, lai jaunajā mācību gadā skolēni un pedagogi varētu uzsākt darbu patīkamā un sakārtotā vidē.
Visvairāk darāmā Augšlīgatnes Jaunajā sākumskolā, kas septembrī vērs durvis. Bijušās Līgatnes pamatskolas ēkā Augšlīgatnē būs vieta bērnudārza sešgadīgo bērnu grupai un 1. klasei, tās praktiski nokomplektētas.
“Infrastruktūra jāiekārto atbilstoši šiem bērniem. Jāierīko rotaļu laukumi, mēbeles, gultiņas, kas nepieciešamas bērnudārzniekiem. Skolēniem jāsagādā skolas galdi, cits mācībām nepieciešamais aprīkojums,” stāsta novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un uzsver, ka te tiek veidotas mūsdienīgas telpas un gādāts mūsdienīgākais pieejamais aprīkojums.
“Ilgtermiņā domājam par to, lai bērnam pāreja no bērnudārza uz skolu būtu saudzīga. Novada izglītības stratēģijā paredzēts, ka sešgadīgo bērnu grupas audzinātāja būs arī 1. klases audzinātāja,” pastāsta novada vadītājs un atklāj, ka pedagogu kolektīvs nokomplektēts. “Mūsdienīgi pedagogi ar jaunu skatījumu uz pedagoģiju un pieredzi labās izglītības iestādēs,” tā pašvaldības vadītājs raksturo Jaunās skolas kolektīvu.
Pašvaldība Augšlīgatnes Jaunās skolas izveidei paredzējusi 60 tūkstošus eiro: pusi remontiem, atlikušo – aprīkojuma un mācībām nepieciešamā iegādē, kā arī bijušo pedagogu atlaišanas pabalstiem un algām. Ainārs Šteins atzīst, ka, iespējams, ar to nepietiks. Tiks vērtēts, kā pārdalīt no citām jomām.
“Svarīgi, ka 1.septembrī Augšlīgatnes Jaunā sākumskola sāks savu pirmo mācību gadu,” uzsver novada vadītājs.
Bērnudārzā “Zvaniņi” Augšlīgatnē remontos arī tiks ieguldīts ap 30 tūkstošiem eiro. Remontē gaiteni otrajā stāvā, kosmētiskais remonts notiek grupu telpās.
“Rudenī atvērsim vēl vienu grupu, tai “Zvaniņos” telpas ir. Tās līdz šim izmantoja mūzikas un mākslu skola. Pēdējos gados ik rudeni atvērām jaunu grupu, turpmāk tādu iespēju vairs nebūs. Pēc dažiem gadiem ir nopietni jādomā par bērnudārza paplašināšanu Augšlīgatnē,” vērtē novada vadītājs.
Līgatnes vidusskolā pilsētā darbi pabeigti, ierīkoti mūsdienām atbilstoši sanitārie mezgli, pedagogu darbam atbilstoša vide skolotāju istabā. Skolā jau notiek vasaras nometnes. Arī vidusskolas remontdarbos ieguldīti apmēram 30 tūkstoši eiro.
“Vidusskolā brīnumus negaidām. Neplānojam, ka tai noteikti jābūt. Vidusskolas izglītības iegūšana sen vairs nenotiek tikai klasē, bet laboratorijās. Latvijā skolu, kas tā strādā, vēl ir maz. Līgatnes vidusskola nav ne sliktāka, ne labāka kā citas apkārt, to parāda rezultāti. Ilgtermiņā redzam, ka mazās vidusskolas pastāvēt nevarēs. Cik esam gatavi ieguldīt, lai nodrošinātu mācībām nepieciešamo infrastruktūru? Vide, kāda šodien ir daudzās vidusskolās, jau ir aizvakardiena. Par katru cenu vidusskolu nesaglabāsim. Pašvaldības uzdevums- nodrošināt bērniem vislabākās izglītības pieejamību. Un, ja tā ir kaimiņu novadā, tad veicināsim, lai bērni mācītos tur,” viedokli pauž A.Šteins.
Līgatnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde atrodas valsts aizsargājamā arhitektūras piemineklī. Ēka celta 1914. gadā, tai ļoti nepieciešama rekonstrukcija. Diemžēl pašvaldība dažādās institūcijās nav guvusi finansiālu atbalstu, lai to paveiktu. Dažādu fondu finansējums allaž ticis citiem objektiem.
“Bērnudārzā nepieciešamie remonti paveikti agrākos gados. Nekas liels nav jādara,” pastāsta novada vadītājs.
Līgatnes domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins uzsver, ka līdz mācību gadam visās izglītības iestādēs darbi tiks pabeigti. Šogad pašvaldība skolu sakārtošanai aizņēmumu neņēma, iztika ar budžeta līdzekļiem.
“Būtiski, lai vecāki neviļas, ka izvēlējušies mūsu skolas vai bērnudārzus. Nopietni strādājam, lai tā nebūtu,” uzsver Līgatnes novada vadītājs.
Komentāri