Pieci skolēni un divi pedagogi no Skujenes pamatskolas piecu dienu ilgā nometnē Vācijā mācījās jaunas prasmes, kas saistītas ar digitālajām tehnoloģijām.
Trīs mācību gadus Amatas novada Skujenes pamatskola piedalīsies Eiropas Savienības finansētā “Erasmus+” skolu partnerības projektā “21. gs. prasmes – individuāla mācīšana un mācīšanās digitālo pārmaiņu laikā”.
Skujenes skolas direktore Anda Lukstiņa stāsta, ka mācību gada laikā tiek izmantoti, testēti un vērtēti digitālie mācību līdzekļi matemātikas un angļu valodas apguvei: “Mērķis ir paaugstināt pedagogu digitālo kompetenci, kā arī skolēniem rosināt interesi par digitālo tehnoloģiju izmantošanu ikdienā. Šajā projektā iesaistās skolēni un pedagogi no vairākām valstīm. Ik vasaru tiks rīkotas nedēļu garas starptautiskās nometnes “DigiCamp” skolēniem, kurās jaunieši iegūs jaunas digitālās prasmes, pilnveidos sadarbības prasmes, lai, atgriežoties skolā, kļūtu par palīgiem un konsultantiem IT jomā gan skolēniem, gan skolotājiem.”
Pirmā nometne nupat norisinājās Vācijā Kamp-Linfortā, netālu no Diseldorfas. Tajā piedalījās 30 skolēni un 12 skolotāji no sešām valstīm – Vācijas, Nīderlandes, Spānijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. “Nometnes laikā skolēniem bija iespēja gūt jaunas zināšanas, izmantojot digitālos mācību līdzekļus – notika mācības vizuālajā programmēšanā, tika programmēti un izdrukāti 3D objekti, izmantojot fotogrāfijas un video, veidoti digitālie stāsti. Bērniem ļoti patika arī būvēt un testēt Lego robotus. Skolēni, lai veiktu uzdevumu izpildi, izmantoja viedtālruņus, planšetes un portatīvos datorus,” par nometnes nodarbībām stāsta A. Lukstiņa.
Piecas nometnes dienas bijušas piepildītas ar dažādām nodarbībām un pasākumiem, arī ekskursijām. Skolēniem bijusi iespēja apmeklēt Reinas-Vālas Lietišķo zinātņu universitāti un iepazīties ar rūpniecības robotu konstruēšanu un izmantošanu, 3D objektu programmēšanu un drukāšanas iespējām. “Nometnes laikā parūpējāmies arī par atpūtu – braucām ar velosipēdiem, spēlējām boulingu, apmeklējām Diseldorfu un pabijām televīzijas tornī 168 metrus virs zemes,” atceras Skujenes skolas direktore, sakot, ka pirmais projekta gads ir noslēdzies, bet rudenī darbs atsākšoties ar jauniem uzdevumiem, projekts paredzēts no 2017. līdz 2020.gadam.
Braucienā piedalījās arī 15 gadus vecais Kristaps Žēpers, kurš iegūtās zināšanas vērtē kā noderīgas: “Katra diena bija piesātināta ar interesantiem notikumiem. Šajā laikā uzlabojās manas angļu valodas zināšanas, ieguvu jaunus draugus un domubiedrus, esmu kļuvis komunikablāks. Protams, uzzināju daudz jauna par tehnoloģijām, to iespējām. Mums mācīja, kā uzlabot fotogrāfiju kvalitāti, kā veidot spēli un taisīt afišas. Katru vakaru bija sarūpētas arī izklaides, piemēram, boulinga spēlēšana, pikniks un citas nodarbes.” Kristaps vēl nezina, vai nākotnē izvēlēsies profesiju, kas saistīta ar tehnoloģijām, bet ir pārliecināts, ka iegūtās iemaņas ikdienā noderēs.
Komentāri