Šonedēļ, kamēr rit skolēnu brīvlaiks, pedagogi aizņemti ar citiem pienākumiem, arī ar zināšanu ieguvi, lai īstenotu tālejošus plānus darbā.
Raunas vidusskolā pulcējās lauku skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji no vairākiem novadiem. Tikšanos rīkoja Amatas novada pašvaldības Apvienotā izglītības pārvalde. Par tikšanās vietu izraudzīta Rauna, lai direktori no Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Priekuļu, Amatas, Līgatnes un Pārgaujas novada izglītības iestādēm iepazītos ar Raunas vidusskolu, tās vadītāju Edgaru Plētienu. Pagājis gads, kopš Raunas novada dome vidusskolas vadību uzticēja jaunākas paaudzes cilvēkam. E.Plētiens kolēģiem, kuri ir pieredzes bagātāki, stāstīja par saviem apsvērumiem lēmumu pieņemšanā. Viņš iepazīstināja ar skolā notikušajām pārmaiņām pedagoģiskā darba stilā.
E.Plētiens stāstīja, kā panākta vienošanās par vērtībām, kuras ir skolas darba pamatā. Iesaistīties aicināja skolēnus, viņu vecākus, un, protams, to darīja skolotāji. “Šodien jums rādīšu lielo sagatavi, kāda varētu tapt vērtībām veltītā siena skolā, lai ienākot tās varētu lasīt visi. Esmu iepriekš strādājis divās skolās. Man bija pozitīva pieredze sadarbībā ar skolēnu vecākiem. Saliekot to kopā, domāju, kā panākt, lai no stadijas, kurā bērnu vecāki stāsta, ka skola ir slikta (tas notika pagājušā gada augustā), nokļūtu līdz tam, lai vecāki iedotu skolai uzticības kredītu un paši iesaistītos skolas darbībā.”
Direktors uzsvēra, ka ļoti daudz laika veltījis sarunām ar skolēnu vecākiem, pastāstot, ko skola dara, uz kādu mērķi virzās, kas tiks paveikts pēc gada un turpmāk. “Mēs nekur tālu netiksim, ja neļausim skolēnu vecākiem mācīties. Ieviešot skolā skolotāju un vecāku sadarbības dienas, paredzēju arī stundu, kurā vecākiem par dažādām svarīgām tēmām stāsta citu mācību iestāžu profesionāļi, iepriekš esmu izzinājis, kas vecākus interesētu vai uztrauc.” E. Plētiens kolēģus informēja, ka parasti vecākus uztrauc, kā audzināt pusaudžus, kuri vairs neklausa, kā saprast, kā sadzīvot – tās ir vecāku rūpes. “Tas ir aktuāli arī skolai un skolotājiem,” secinājis direktors un kolēģiem direktoriem lika aizdomāties – ja jau pedagogi regulāri mācās, kā strādāt ar mūsdienu bērniem, tad iespēja mācīties nepieciešama arī bērnu vecākiem.
Komentāri