Cēsnieks Lauris Spārs (26 gadi) ir Cēsu peintbola parka izpilddirektors, kā arī viens no cēsnieku komandas „CPP” dalībniekiem, kuri aktīvi iesaistās Taktiskās peintbola līgas mačos, jau pirmie divi posmi veiksmīgi komandai ir arī aizvadīti. Kā vērtē Lauris, iesākums jaunajai peintbola sezonai ir labs.
Par aizraušanos ar peintbolu Lauris saka vienkārši: „It kā saslimu ar to. Pamēģināju vienu, otru reizi un sapratu, ka vēlos spēlēt peintbolu. Tas notika jau pirms četriem gadiem. Pavisam drīz iestājos peintbola komandā, nedaudz vēlāk pārnācu spēlēt uz „CPP” komandu.”
Lauris stāsta, ka peintbols kļuvis gan par hobiju, sava veida azarta avotu, gan sportošanas veidu.
„Jā, tas ir arī sports. Sestdien mums bija sacensības, pa mežu izskrējos, vēl šodien jūtu patīkamas muskuļu sāpes, jo iepriekš kārtīgi neiesildījos. Bet, protams, sacensībās svarīga ir arī uzvara. Tas ir patīkami, ja spēlē veicas un ja vari sevi pieskaitīt pie spēcīgākās komandas. Bet reizēm patīk arī vienkārši uzspēlēt, nedomājot par uzvaru,” saka Lauris un atzīst, ja komanda grib sacensībās iegūt labu rezultātu, laiks būtu jāvelta arī regulāriem treniņiem, kuriem gan pagaidām vēl īsti laika neatliek, jo puišiem ikdienā katram ir savi darbi, pienākumi un daudz kas cits, ko darīt.
“Pēc Taktiskās peintbola līgas sacensībām jūtam, ka šajos gados Latvijas komandu līmenis ir paaugstinājies. Ne velti Taktiskā peintbola līgā visas komandas sadalītas divās divīzijās- nosacīti stiprākās un vājākās, kuras tad arī savā starpā cīnās. Tiesa gan, arī ekonomiskā krīze atstājusi iespaidu, jo jūtam, ka komandās biežāk mainās dalībnieki, vai komanda vispār pārtrauc spēlēt. Tas ir saprotams, jo peintbols prasa finansiālus ieguldījumus,” saka cēsnieks un stāsta, ka “Cēsu peintbola parks” jau divus gadus darbojas pilsētas pievārtē netālu no „Kliģenu” dārzniecības. Izveidots un iekārtots jau pirmais laukums, kurā var spēlēt peintbolu, izveidota nojume, kur sportistiem atpūsties. Nākotnē plānots ierīkot vēl vismaz divus laukumus, kā arī citas sporta aktivitāšu vietas. Lauris atzīst, ka vēlētos Cēsīs vēl vairāk popularizēt peintbola ideju, padarīt spēli pazīatamāku.
„Gribam, lai jaunieši neklīstu pa ielām, nesēdētu autobusu pieturās vai nestutētu veikalu sienas, bet pievērstos peintbolam. Cēsīs tas ir pieejams, turklāt, kā jau minēju, tas ir ne tikai jautrs brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī labs sportiņš. Vācijā gribēja peintbolu aizliegt. Bija doma, ka peintbols ir saistīts ar šaušanu, vardarbīgs un tamlīdzīgi. Bet radās protesti, tādu radikālu lēmumu nepieņēma. Yzskatu, ka uz daudz vardarbīgākām domām jauniešus un skolēnus vedina visas tās datorspēles, kurās spēlētājs šauj cilvēkus,” domās dalās Lauris un vaicāts, uz kādu ir mērķi viņš un viņa komanda virzās, atbild: „Tuvāko gadu laikā peintbols tiks iekļauts Olimpisko spēļu sarakstā. Nebūtu slikti, ja ar peintbola spēlēšanu varētu nokļūt Olimpiādē, turklāt, kā zināms, Latvijai jaunajās olimpiādes disciplīnās parasti veicas labi. To pierādīja BMX sportisti. Tiesa gan, mēs spēlējam taktisko peintbolu, bet olimpiādē būs jāspēlē sporta peintbols, kas norisinās laukumos, kuros izvietotas piepūšamas figūras. Nedaudz cita taktika un dārgāka dalības maksa- tā ir galvenā atšķirība starp taktisko un sporta peintbolu. Tad noteikti vajadzēs piesaistīt nopietnākus sponsorus, jo pašiem to pavilkt nav iespējams. Ja runājam par Cēsu pientbola parku, tad ir mums vēl joprojām ir doma izveidot peintbola skolu, organizēt regulārus treniņus. Veicināt jaunu komandu rašanos, kuras varētu spēlēt Latvijas mēroga mačos.”
Liene Lote Grizāne
Komentāri