Šogad modes pasaulē atgriezies žabo. Tā ir krokota mežģīņu vai smalka auduma detaļa, kas piestiprināma pie tērpa kakla izgriezuma. Žabo tiek izmantots gan sieviešu, gan vīriešu tērpu rotāšanai.
Cēsniece Maija Balode pievērsusies skaistu žabo darināšanai un teic, ka tos iegādājas gan mazas meitenes, gan jau kundzītes gados, katra atrodot sev piemērotāko.
“Bija laiks, kad daudzas meitenes pērļoja un darināja krelles, bet šis gads rotu pasaulē ienesa žabo, kas ir krokots mežģīņu vai smalka auduma rotājums. Jāteic, ka žabo piešķir izsmalcinātību un eleganci jebkuram mūsdienu tērpam. Atliek vien izvēlēties audumu un krāsu, no kā žabo pašūdināt. Ja vēl ir iemaņas pērļošanā, klāt var izgatavot skaistas brošas un sprādzes,” saka Maija un teic, ka žabo gatavošanu apguvusi pašmācības ceļā.
“Tik daudz noderīgas informācijas var atrast internetā, ir arī grāmatas, pat izdotas latviešu valodā, par žabo darināšanu, sākot no pavisam vienkāršiem līdz sarežģītākiem izšuvumiem. Lai uzšūtu vienkāršākos modeļus, nav vajadzīga pat šujmašīna, turpretī sarežģītāko žabo izgatavošanā nepieciešamas gan iemaņas šūšanā, gan pieredze, ko arī pati līdz ar katru izšūdināto žabo iegūstu. Taču, ja cilvēkam nav ķēriena uz šūšanu, tad teju ikvienā rotu veikalā var iegādāties šo izsmalcināto apģērba rotājumu. Izvēle ir liela, katrs kaut ko var atrast savai gaumei,” saka Maija, norādot, ka žabo elegances noslēpums slēpjas audumā, no kura to darina, un kroku bagātīgumā.
“Ar žabo aizrāvos pēc viesošanās Francijā pie draudzenes. Viņa ieveda mani nelielā rokdarbnieču veikaliņā. Tur tie bija – tik dažādi, grezni un skaisti. Par 50 eiro iegādājos gana apjomīga izmēra jūras zilu žabo. Atbraucot mājās, sapratu, ka tajos esmu tik ļoti iemīlējusies, ka vēlos darināt tādus pati. Ar laiku draugi pamanīja manu aizraušanos, viņiem mani darinājumi iepatikās. Tagad arī nereti sanāk pašas darinātos žabo dāvināt mīļiem cilvēkiem,” saka Maija.
Liene Lote Grizāne
Komentāri