Jaunpiebalgas vidusskola iekļuva starp desmit Latvijas skolām, kas šogad ieguva statusu “eTwinning skola”. Pavisam Latvijā tādas ir 34.
Tādējādi skola ieguvusi augstāku reitingu un arī priekšrocības projektu pieteikumu iesniegšanai Eiropas fondos. Ceļš līdz eTwinning skolas statusam nav bijis viegls, bet mūsu ieguldītais darbs ir atmaksājies. Aktīvākie skolotāji līdz ar mani bija Evija Dapševiča, Velga Zariņa – Romanova, Jolanta Glāzere, Vaira Vilde. Mācību materiālu tapšanā ļoti daudz palīdzējušas skolotājas Liene Lorence, Daiga Rubene, Gunita Kundrate, pirmsskolā sniegušas atbalstu Inese Žagariņa un Ilze Lēģere.
Eiropas skolu kopiena eTwinning darbojas kopš 2005.gada. Izglītības iestādēm tā dod iespēju sadarboties un īstenot kopīgus projektus. Tajos izmanto informācijas un komunikāciju tehnoloģijas bez papildu finansējuma piesaistes, bet pedagogi piedalās gan tiešsaistes, gan klātienes semināros.
Jaunpiebalgas vidusskolas skolotāji dalās pieredzē. Velga Zariņa – Romanova: “Pirms pieciem gadiem skola īstenoja pirmo eTwinning projektu. Tajā vēlējāmies svešvalodas stundas padarīt interesantākas un motivēt skolēnus svešvalodu izmantot arī ārpus stundām. Pirmais projekts bija vienkāršs – deviņu valstu skolas cita citai sūtīja pašu gatavotas Ziemassvētku kartītes ar laba vēlējumiem, skolās filmēja, kā skolēni dzied mīļāko Ziemassvētku dziesmu. Skolotāji ir priecīgi, ka arī skolēni novērtē pedagogu centienus un paši jautā, kad būs nākamais projekts, kad atkal varēs iesaistīties. Ir pat klases, kurās visi iesaistās projekta aktivitātēs.”
Evija Dapševiča: “Pirmsskolā bija starptautiskais projekts “Calender 2018”, kopā ar Eiropas valstu skolām nolēmām izdot ilustrētu kalendāru. Radoši darbojāmies paši, kā arī iepazinām citu skolu izmantotās vizuālās mākslas tehnikas. Savukārt kvalitātes sertifikātu ieguvām, īstenojot nacionālo projektu “Skaņas ap mums”. Tajā bērni klausījās, atpazina un atdarināja dažādas skaņas kopā ar Ludzas un Dobeles bērnudārzu audzēkņiem.”
Vaira Vilde: “Martā izmantoju iespēju piedalīties eTwinning Norvēģijas Nacionālā atbalsta dienesta rīkotajā seminārā Oslo, kurā bija pārstāvētas deviņas valstis. Semināra tēma – programmēšana un datordomāšana mācību procesā un eTwinning projektos. Pedagogi iepazina mācību metodes un izmantoja jaunākās informācijas tehnoloģijas. Vienlaikus notika kontaktu veidošanas seminārs. Pirms došanās mājup visiem dalībniekiem bija jaunas projektu idejas, arī mūsu skolai. Jaunais projektu partneris ir Hagudi skola no Raplas apriņķa Igaunijā. Mums ir idejas, kā dažādosim mācību stundas, izmantojot programmējamos Micro:Bit produktus. Piemēram, var izveidot gleznu, kurā naksnīgajās debesīs iedegtas zvaigznes, bet varbūt kāds skolēns radīs jaunu rotaļlietu. Nākotne pieder tiem, kas brīvi māk strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām, tādēļ gribētos, lai skolēni zina pamatus un radoši raugās uz to pielietojumu ikdienā.”
Komentāri